Nejlepší celoroční přikrývky

Nejlepsi Celorocni Prikryvky

Nebaví vás dvakrát ročně měnit přikrývku ze zimní na letní a zase naopak? A bydlíte v bytě či domě se stálou celoroční teplotou? Pak pro vás bude ideální volbou celoroční přikrývka se střední hřejivostí, která v létě ochladí a v zimě zahřeje. A na co nezapomínat při jejím výběru? To vám prozradím v dnešním článku.

S jakou celoroční přikrývkou budete určitě spokojení?

 • Celoroční přikrývka nanoSpace je vyrobena ze speciální nano tkaniny, která brání množení prachových roztočů 🕷️. To musím jako alergik na prach 😷rozhodně ocenit – přestože antialergické úpravy nabízí většina značek přikrývek, nano speciální tkanina posouvá ochranu před roztoči na úplně novou úroveň.
 • Celoroční přikrývka Kamilka LUX mě zaujala ze dvou důvodů – především se jedná o opravdu lehkou přikrývku, pod kterou se dobře vyspíte i v létě🥵. Druhým důvodem, proč mě v obrovském výběru peřin zaujala, je velké množství rozměrů, ze kterých můžete vybírat. To přijde vhod hlavně v případě, že už máte nakoupené povlečení v ne úplně obvyklých rozměrech a nechcete ho kvůli nové peřině měnit za nové.
 • Pokud nemáte moc velký rozpočet, ale zároveň byste rádi pořídit kvalitní celoroční pokrývku, jasnou volbou je za mě taky přikrývka s odvodem vlhkosti Clima Wellness. Navzdory příznivé ceně je vyrobená z mikrovlákna, které zajišťuje správný odvod vlhkosti.👍 Zkrátka ideální peřina pro všechny, kteří se v noci hodně potí.

Ačkoliv si možná říkáte, že výběr peřiny není žádná věda, troufnu si oponovat. Sám jsem dlouhou dobu peřiny a další ložní prádlo nijak zvlášť neřešil – znáte to, peřina po babičce nebo od rodičů, polštář z výprodeje. Po několikatýdenním testování, kterého se před sepsáním dnešního srovnání účastnila celá naše redakce, ale musím uznat chybu. Kvalitní přikrývka dokáže se spánkem udělat divy, a dvojnásob to platí v případě, že pořizujete kousek, který chcete používat po celý rok bez ohledu na roční období.

Srovnání celoročních přikrývek a peřin

Nejlepší celoroční přikrývky

PořadíNázevCena odHodnoceníMateriálProhlédnout
1.Celoroční antialergická přikrývka nanoSPACE4 299 ,-97 %Kuličkové duté vláknoe-shop
2.Francouzská přikrývka Kamilka LUX celoroční1 688 ,-94 %Duté vláknoe-shop
3. Přikrývka Purtex Micro Fiber714 ,-90 %Polyesterové mikrovláknoe-shop
4.Přikrývka s odvodem vlhkosti Clima Wellness celoroční1 323 ,-90 %Duté vláknoe-shop
5.Kvalitex Luxus plus celoroční přikrývka799 ,-85 %Duté vláknoe-shop
6.Carla přikrývka celoročníMomentálně vyprodáno80 %Duté vláknoe-shop
7.Brotex Aloe Vera celoroční898 ,-80 %Duté vláknoe-shop
8.Brotex přikrývka Luxus Plus celoroční1 023 ,-75 %Duté vláknoe-shop

Recenze celoročních přikrývek pro rok 2023

1. Celoroční antialergická přikrývka nanoSPACE

Ideálním kompromisem mezi pohodlím a zdravím je přikrývka nanoSPACE. Výplň je tvořena hypoalergenním dutým vláknem vhodným pro alergiky, které odvádí vlhkost a zároveň poskytuje skvělé termoregulační vlastnosti. Použitý materiál navíc není náchylný ke slehnutí, což oceníte z hlediska dlouhé životnosti přikrývky. Zejména lidé alergičtí na prachové roztoče ocení speciální materiál svrchního obalu, který díky nanotechnologii nepropouští roztoče.

Osobní zkušenost

Jak možná napovídá tabulka vítězů a poražených výše, vybrat tu nejlepší pokrývku nebyla žádná legrace. Hypoalergenní duté vlákno je dnes již takovým standardem, takže rozdíly mezi jednotlivými kvalitními kousky mohou být na první pohled (čti prvních pár nocí) minimální. Za mě však nakonec jednoznačně zvítězila přikrývka nanoSpace. Za první místo v tabulce vděčí hlavně speciální technologii, která naprosto minimalizuje výskyt a množení prachových roztočů. Kromě toho je přikrývka příjemně lehká a celkově velice příjemná. Pokud mě v něčem naopak možná trochu odradila, tak vyšší cenou – přikrývka za více než 4 000 Kč pochopitelně nebude první volbou pro každého.

Cena (při publikaci)Od 4 299 Kč
Materiál svrchníMikrovlákno, nanovlákenná membrána
Materiál náplněKuličkové duté vlákno
Gramáž300 g/m2
Rozměry140 x 200 cm, 140 x 220 cm, 220 x 200 cm
VlastnostiHypoalergenní, vhodná pro astmatiky

Výhody proč ANO

 • Pro alergiky a astmatiky
 • Několik rozměrů
 • Český výrobce
 • Nízká hmotnost
 • Snadná údržba

Nevýhody proč NE

 • Vyšší cena

2. Francouzská přikrývka Kamilka LUX celoroční

Hledáte přikrývku pro dvoulůžko? Krokem vedle nebude přikrývka Kamilka LUX, která je v dostání v hned pěti rozměrech pro dvoulůžko. Je vyrobena z dutého vlákna a díky gramáži 400 g/m2 je vhodná k celoročnímu používání. Vzhledem k typu výplně i potahového materiálu lze prát v pračce.

Osobní zkušenost

U přikrývky, která v našem žebříčku zabírá druhé místo, musím na rovinu přiznat, že jsem jí fandil ještě před samotným testováním. Zaujal mě totiž obrovský výběr rozměrů pro dvoulůžko, který najdeme na e-shopu. Zatímco jiné značky nabízejí pouze jeden nebo dva základní rozměry daného modelu, u této peřiny je to hned pět. Naštěstí mě přikrývka nezklamala ani po vyzkoušení (osobně jsem testoval největší verzi). Přestože má oproti vítězi testu o něco vyšší gramáž, stále je velice lehká a příjemná i v teplejším prostředí. A na škodu samozřejmě není ani fakt, že ji lze bez problémů hodit do pračky.

Cena (při publikaci)Od 1 699 Kč
Materiál svrchní100% polyester
Materiál náplněDuté vlákno (100% polyester)
Gramáž400 g/m2
Rozměry180 x 200 cm, 200 x 200 cm, 200 x 220 cm, 220 x 200 cm, 240 x 200 cm
VlastnostiHypoalergenní, lze prát v pračce

Výhody proč ANO

 • Dlouhá životnost
 • Několik rozměrů
 • Snadná údržba

Nevýhody proč NE

 • Vyšší cena
 • Rozměry pouze pro dvoulůžko

3. Přikrývka Purtex Micro Fiber

Přikrývky a polštáře jsou vyrobeny z pečlivě vybraných náplní a materiálů – všechny se vyznačují komfortem, kvalitou a praktičností. Kvalitní látka příjemná na dotek ze 100% polyesterového mikrovlákna je zárukou vysoké hygieny lůžka a zdravého odpočinku.

Osobní zkušenost

Menší počet rozměrů nabídne přikrývka Purtex Micro Fiber. Ani tentokrát však nechybí hypoalergenní duté vlákno, které je prostě již takovým zlatým standarem. Přikrývka mi v mnohém připomínala peřiny hodnocené výše, ale s jedním poměrně důležitým detailem – překvapivě nízkou cenou. Něco málo přes sedm stovek je podle mého názoru za tak kvalitní přikrývku z mikrovlánka a s náplní z dutého vlákna bezkonkurenční. Ocenit musím také prošívání, díky kterému zůstává náplň hezky rozprostředá po celé ploše přikrývky.

Cena (při publikaci)Od 714 Kč
Materiál svrchní100% polyesterového mikrovlákno
Materiál náplně100% polyesterové konjugované a silanizované duté vlákno
Gramáž450 g/m2
Rozměry135×200 cm, 135×220 cm
VlastnostiHypoalergenní

Výhody proč ANO

 • Vhodné pro alergiky
 • Tvarově stálá výplň
 • Příznivá cena

Nevýhody proč NE

 • Menší rozměry

4. Přikrývka s odvodem vlhkosti Clima Wellness celoroční

Ideálním kompromisem mezi hřejivostí v zimních měsících a dostatečnou prodyšností v létě je celoroční přikrývka Clima Wellness značky Klinmam. Výplň je tvořena hypoalergenním dutým vláknem vhodným pro alergiky, které odvádí vlhkost a zároveň poskytuje skvělé termoregulační vlastnosti. Použitý materiál navíc není náchylný ke slehnutí, což oceníte z hlediska dlouhé životnosti přikrývky.

Osobní zkušenost

Pokud hledáte přikrývku, která se řadí do střední cenové kategorie, myslím, že touto přikrývkou neprohloupíte. Osobně se mi líbilo především to, že má velice příjemný povrch, který odvádí teplo i pot. V neposlední řadě dávám přednost českým výrobcům, což tato přikrývka jednoznačně splňuje. Opět dávám plusové body za velké množství rozměrů na jednolůžko i dvoulůžko.

Cena (při publikaci)Od 1 323 Kč
Materiál svrchní100% mikrovlákno
Materiál náplněTvarované duté vlákno HCS
Gramáž300 g/m2
Rozměry135 x 200 cm, 130 x 220 cm, 155 x 200 cm, 200 x 220 cm
VlastnostiHypoalergenní, nesléhavá, lze prát až na 60 stupňů

Výhody proč ANO

 • Dlouhá životnost
 • Několik rozměrů
 • Český výrobce
 • Hypoalergenní
 • Nízká hmotnost
 • Snadná údržba

Nevýhody proč NE

 • Vyšší cena

5. Kvalitex Luxus plus celoroční přikrývka

V případě, že máte omezený rozpočet, bude vhodnou volbou celoroční přikrývka Kvalitex Luxus plus, která je k dostání za opravdu bezkonkurenční cenu. Je vyplněna dutými vlákny a prošitá panelovým vzorem, který zajišťuje rovnoměrné rozložení výplně. Zároveň je možné ji prát v pračce až na 60 stupňů Celsia, a je tak vhodná i pro alergiky a astmatiky.

Osobní zkušenost

Požadavky na hypoalergenní vlastnosti splňuje i tato přikrývka. Nebojte, opakovat se nebudu – v tomto případě musím pochválit hlavně další vlastnosti přikrývky. Tím myslím především nesléhavost, díky které si přikrývka drží dokonalý tvar i v případě, že člověk nepatří mezi zrovna klidné spáče. Zadruhé mi udělala radost možnost praní až na 60 stupňů Celsia, což by podle mě měl být u přikrývek standard. Při této teplotě se zničí nejen bakterie, které se v peřinách nevyhnutelně hromadí, ale také prachoví roztoči. No a už asi ani nemusím dodávat, jakou radost mi udělal velký výběr rozměrů a nízká cena.

Cena (při publikaci)Od 799 Kč
Materiál svrchní100% polyester
Materiál náplně100% polyester (duté vlákno)
Gramáž300 g/m2
Rozměry140 x 200 cm, 140 x 220 cm, 200 x 200 cm, 220 x 200 cm
VlastnostiHypoalergenní, nesléhavá, lze prát v pračce až na 60 stupňů

Výhody proč ANO

 • Vhodná pro alergiky
 • Výborné termoizolační vlastnosti
 • Lze prát v pračce
 • Příznivá cena

Nevýhody proč NE

 • žádné

6. Carla přikrývka celoroční

Ideálním poměrem ceny a kvality se může pochlubit přikrývka Carla s výplní z umělého dutého vlákna a potahu z příjemného mikrovlákna. Přikrývka vhodná i pro alergiky je opatřena německým certifikátem kvality a lze ji prát až na 40 stupňů Celsia. Součástí balení je navíc praktická taška s uchem pro snadné přenášení a skladování. 

Osobní zkušenost

I v tomto případě jsem testoval verzi pro dvoulůžko, u kterého musím ocenit, že se v povlečení nijak neshrnuje a zkrátka „neputuje“ všude možně. Kromě toho je součástí balení taška, a rozhodně bych se tak nebál tuto přikrývku pořídit například pro hosty nebo na chatu/chalupu, kdy s peřinou potřebujete často manipulovat či ji bezpečně uložit. K dostání jsou bohužel jen dva rozměry, pro jednolůžko a dvoulůžko, což se promítlo i do mého hodnocení.

Cena (při publikaci)Momentálně vyprodáno
Materiál svrchní100% polyester
Materiál náplně100% polyester (duté vlákno)
Gramáž300 g/m2
Rozměry135 x 200 cm, 220 x 200 cm
VlastnostiHypoalergenní, lze prát na 40 stupňů Celsia

Výhody proč ANO

 • Vhodná i pro alergiky
 • Lze prát v pračce
 • Certifikát kvality
 • Příznivá cena

Nevýhody proč NE

 • Pouze dva rozměry (standardní a prodloužená pro jednolůžko)

7. Brotex Aloe Vera celoroční

Tato přikrývka je vyrobena z vysoce kvalitního dutinkového komorového pojeného protialergického dutého vlákna, které se dokonale obemkne kolem těla spícího člověka, aby přispělo k pohodlnému spánku. Povrchový materiál je 100% polyester – mikrovlákno s výtažky z rostliny Aloe Vera, které mají pozitivní vliv na lidskou pokožku, zmírňují bolesti kloubů a svalů a mají antibakteriální účinky. Je vhodná pro celoroční používání, alergiky a astmatiky a do místností, kde je stálé teplo. Užíváním postupně uvolňuje extrakty ze svých vláken, které přispívají k uvolnění těla, relaxaci a ničím nerušenému klidnému spánku.

Osobní zkušenost

Přestože tato přikrývka skončila až na chvostu našeho žebříčku, rozhodně to neznamená, že by mě zklamala. Ještě před otestováním mě zaujala možnost vyváření (praní na 95 stupňů Celsia), které u přikrývek tohoto typu rozhodně není běžné. Kromě toho obsahuje výtažky z Aloe Vera, které údajně pomáhají zlepšit zdraví pokožky, svalů a kloubů. Takový účinek jsem bohužel nijak zvlášť nepocítil (a vzhledem k tomu, že většinou spíme s povlečením, mi tato vlastnosti připadá tak trošku zbytečná), což ubralo v mém hodnocení několik procent. Na druhou stranu, pokud vás trápí konkrétní obtíže v těchto oblastech, může být přikrývka s Aloe Vera dobrou volbou.

Cena (při publikaci)897 Kč
Materiál svrchní100% polyester (jemné mikrovlákno s výtažky Aloe Vera)
Materiál náplně100% polyester (dutinkové komorové duté vlákno pojené)
Gramáž300g/m2
Rozměry
140 x 200 cm
VlastnostiHypoalergenní, je možno prát při teplotě 95 °C

Výhody proč ANO

 • Vhodná i pro alergiky
 • Lze prát v pračce
 • Certifikát kvality
 • Příznivá cena

Nevýhody proč NE

 • Menší rozměry

8. Brotex přikrývka Luxus Plus celoroční

Přikrývka prodloužená celoroční patří ke střední síle přikrývek a je vhodná spíše pro jarní a podzimní období, ale i pro celoroční užívání. Přikrývka je plně protialergická, obsahuje vysoce kvalitní dutinkové pojené duté vlákno určené speciálně pro výrobu těchto přikrývek, měkké a hřejivé. Díky tomuto vláknu se přikrývka obemkne kolem těla spícího člověka a přispěje k pohodlnému spánku.

Osobní zkušenost

A už se dostáváme k poslední přikrývce dnešní recenze – Luxus Plus. Jedná se o přikrývku značky Brotex, tedy stejné značky, jako přikrývka na sedmém místě. Není tak nijak překvapivé, že nabízí prakticky totožné vlastnosti, vyjma Aloe Vera úpravy. Překvapivě je o něco dražší než Aloe Vera verze, čímž opět ztrácí několik procentních bodů. Příliš mě nepotěšil ani malý výběr rozměrů, stále se však jedná o velice kvalitní přikrývku, která poslouží svému účelu.

Cena (při publikaci)1 023 Kč
Materiál svrchní100% polyester (mikrovlákno)
Materiál náplně100% polyester (duté vlákno)
Gramáž300 g/m2
Rozměry140 x 220 cm
VlastnostiHypoalergenní, je možno prát při teplotě 95 °C

Výhody proč ANO

 • Vhodná i pro alergiky
 • Lze prát v pračce
 • Certifikát kvality
 • Příznivá cena

Nevýhody proč NE

 • Menší rozměry

Jak vybrat nejlepší celoroční přikrývku

Přestože se dnes většina přikrývek renomovaným značek a výrobců zpravidla vyznačují vysokou kvalitou, při výběru nezapomeňte zvážit několik faktorů. Správná volba nejen rozměrů, ale také použitých materiálů, totiž významně ovlivňuje jak funkčnost, tak životnost přikrývky. 

Gramáž

Asi nejzásadnějším faktorem při nákupu celoroční přikrývky je její gramáž, který určuje množství výplňového materiálu na metr čtvereční. Obecně se dá říci, že čím vyšší gramáž, tím je přikrývka teplejší. Asi tak nebude žádným překvapením, že celoroční přikrývky by se měly vyznačovat střední gramáží okolo 300 až 400 g/m2. Přestože většina výrobců obvykle udává, zda se jedná o letní, zimní či celoroční přikrývku, nezapomeňte tento údaj zkontrolovat.

Výplň

S gramáží úzce souvisí také typ výplně, která má vliv na tepelně izolační vlastnosti. Zatímco u zimních přikrývek oceníte zejména péřovou či vlněnou výplň, v případě celoročních přikrývek se jim spíše vyhněte – nejen, že peří se může při častém používání slehnout, ale navíc je stejně jako vlna na letní měsíce příliš hřejivé.

Ideální volbou tak budou spíše syntetické výplně z dutých vláken. Ty nabídnou řadu příznivých vlastností, jako je skvělá prodyšnost, dostatečná tepelná izolace, ale také odvod potu a vlhkosti v horkých letních měsících. Příjemným bonusem je také poměrně snadná údržba bez nutnosti návštěvy čistírny.

Svrchní materiál

Neméně důležitou roli hraje z hlediska termoizolačních vlastností také svrchní materiál pokrývky. U celoročních přikrývek se obloukem potahům z hedvábí, které může být v zimních měsících zkrátka až příliš chladivé. 

Nejčastější (a nejpraktičtější)  volbou tak bývá poměrně univerzální bavlna, případně směs bavlny a polyesteru. Tyto textilie nabídnou výrobornou prodyšnost v kombinaci s dostatečnou tepelnou izolací, což z nich dělá ideální adepty na celoroční používání. 

Rozměry

Podobně jako zimních či letních přikrývek nezapomeňte zvážit také požadované rozměry přikrývky. Pokud máte doma řadu oblíbených povlečení, bude dobrý nápad přizpůsobit rozměr přikrývky jejich velikosti. V případě, že toto není ve vašem případě rozhodující faktor, myslete při výběru rozměrů přikrývky na svou vlastní proporce – přikrývka by měla být minimálně o 20 centimetrů delší než vaše výška.

K dostání jsou zpravidla standardizované rozměry odvíjející se od typu lůžka:

 • Standardní jednolůžko: 140 cm x 200 cm
 • Prodloužená pro jednolůžko: 140 cm x 220 cm
 • Dvoulůžko (francouzská přikrývka): 200 cm x 200 cm
 • Prodloužená pro dvoulůžko: 200 cm x 220 cm
 • Dětská: 90 cm x 130 cm

Doplňkové vlastnosti

Vybrali jste několik celoročních přikrývek odpovídající vašim požadavkům, ale nevíte, kterou zvolit? Rozhodujícím faktorem by mohly být dodatečné vlastnosti. Užitečná je zejména hypoalergenní a antibakteriální úprava, která brání rozmnožování roztočů a dalších alergenů. Setkat se můžete také s dalšími povrchovými úpravami, jako například ošetření Aloe Vera a tak podobně. 

Co je celoroční přikrývka

Jako celoroční se označuje přikrývka se střední hřejivostí, která se dá používat v průběhu celého roku. Patří mezi nejprodávanější druhy přikrývek.

Celoroční přikrývka je obvykle plněná dutým vláknem, u klasické velikosti pro jednoho (135×200 cm) se hmotnost náplně pohybuje v rozmezí 800-1000 g. Přikrývka bývá prošívaná pro pravidelné rozvrstvení náplně po celé ploše.

Celoroční dvojitá přikrývka

Občas narazíte na pojem celoroční dvojitá přikrývka.

V tomto případě se termíny překrývají, někdy bývá jako dvojitá přikrývka označená taková, která se skládá ze dvou dek sepnutých k sobě zipem nebo cvočky.

Jedna z dek je lehčí, vhodná do teplého letního počasí, druhá deka obsahuje více náplně, v chladných nocích více zahřeje.

V případě potřeby se jedna z dek odepne a použije samostatně, nebo, je-li v noci opravdu zima, použijí se na přikrytí obě deky spojené k sobě.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *