Recenze: Polštář pro alergiky nanoSPACE

Nanospace Osobni Zkusenost

Přiznejme si to na rovinu – kdo z nás věnuje větší pozornost nákupu polštáře? Já sama jsem se dlouhé roky soustředila spíše na pořizování kvalitního povlečení. Ani to si bohužel nedokázalo poradit s alergií na prach, a tak jsem se rozhodla vsadit na těžší kalibr v podobě polštáře pro alergiky. Vzhledem k tomu, že patřím mezi spáče, kteří během noci vystřídají hned několik spánkových poloh, pro mě byla kromě samotného materiálu a hypoalergenních vlastností důležitá také ergonomie polštáře. A jak vám prozradím v dnešní recenzi, to polštář pro alergiky nanoSPACE ve všech směrech splňuje. 

Hodnocení polštáře nanoSPACE

Polštář pro alergiky nanoSPACE

Polštář nanoSPACE zaujme především potahem ze speciální nano textilie, která dokáže eliminovat výskyt a množení prachových roztočů, díky čemuž má skvělé hypoalergenní vlastnosti. K dostání je v hned několika velikostech s různou gramáží a potěší snímatelným potahem se zipem, který můžete bez obav hodit do pračky.

Cena (při publikaci)od 1 059 Kč
Materiál potahu99% polyester – mikrovlákno1% polyamid 6 – nanovlákenná membrána
Materiál matrace100% polyester – kuličkové duté vlákno UNICO
Rozměry30 x 40 cm, 45 x 60 cm, 50 x 50 cm, 50 x 60 cm, 50 x 70 cm, 70 x 90 cm, 70 x 90 cm
VlastnostiHypoalergenní

Výhody proč ANO

 • Velký výběr rozměrů
 • Snímatelný potah se zipem
 • Snadná údržba
 • Hypoalergenní

Nevýhody proč NE

 • Vyšší cena
 • Ne všechny velikosti jsou oboustranně prošité

Moje zkušenost s polštářem Nanospace

Osobně mě polštář zaujal speciální nano tkaninou, na kterou jsem u konkurenčních značek zatím nenarazila. Nezklamal mě ani po vyzkoušení – polštář je díky náplni z kuličkového dutého vlákna opravdu pohodlný i v případě, že se stejně jako já v noci převalujete z boku na bok a neustále měníte spánkovou polohu. Po dlouhé době jsem se probudila bez bolesti krční páteře, což přičítám hlavně ideální výšce polštáře, která je zkrátka tak akorát. Hypoalergenní vlastnosti tak pro mě byly už jen pomyslnou třešničkou na dortu. 

Nanospace Receznze Polstar

O značce nanoSPACE

Českou značku nanoSPACE jsem poprvé zaznamenala během pandemie 2020, kdy začali s výrobou speciálních nano roušek, a znovu jsem si na ni vzpomněla, když jsem se rozhodla pro pořízení nového polštáře, který jednou provždy zatočí s alergiemi na prach. NanoSPACE je přední českou značkou v oblasti nanotechnologií a nabízí největší výběr certifikovaných výrobků s nanovlákennou membránou na českém trhu. Jejich angažovanost v oblasti nanotechnologií je patrná také v aktivní účasti na projektech popularizace těchto technologií a investicích do veřejného vzdělávání. 

Kromě nanovláken se značka specializuje také na vývoj a prodej ekologicky šetrných produktů, které zlepšují kvalitu života a přispívají ke snížení ekologické zátěže. Jejich dceřiná společnost, nanoSPACE Technology, se zaměřuje na inovace s pozitivním ekologickým dopadem, zejména v oblasti biodegradabilních materiálů. Za mě další důvod, proč výrobky nanoSPACE vyzkoušet.

Nanospace Obal

Výhody tkaniny nanoSPACE

Když mluvíme o polštáři nanoSPACE, zastavit se musím hlavně u použité tkaniny, která představuje asi největší výhodu oproti polštářům od konkurenčních značek. Nebojím se říct, že nano tkanina používaná v produktech NanoSPACE je opravdu revolučním materiálem, který nabízí účinnou ochranu před prachovými roztoči, jejich alergeny, viry a bakteriemi. 

Tkaninu nanoSPACE si můžete představit jako jemnou pavučinu s mikroskopickými otvory, které mají průměr pouhých 80 nanometrů. Drobná velikost otvorů je zásadní, protože prachoví roztoči mají rozměry kolem 420 000 nanometrů, jejich alergeny zhruba 1000 nanometrů, bakterie se pohybují v rozmezí od 100 do 10 000 nanometrů, viry dosahují velikosti kolem 100 nanometrů a svrab má rozměry 300 000 nanometrů. A jak asi napovídá pohled na čísla, alergeny, viry ani bakterie přes tkaninu jednoduše neprojdou. 

Jak se můžete dočíst přímo na e-shopu, tkanina nanoSPACE se skládá ze tří vrstev. Na lícní straně je použito 100% polyesterové mikrovlákno o hmotnosti 90 gramů na metr čtvereční, což zajišťuje pohodlí a měkkost na dotek. Uprostřed se nachází nanovláknová membrána, která tvoří bariéru proti mikroorganismům. Na rubní straně je použita pletenina z 100% polyesteru s hmotností 50 gramů na metr čtvereční, která zajišťuje pevnost a mechanickou fixaci nanovlákenné membrány.

Materiál výplně polštáře

Kromě potahu je z hlediska pohodlí zásadní také náplň. Tady už žádné překvapení nečekejte. Jedná se o klasické kuličkové duté vlákno ze 100% polyesteru, které je u polštářů celkem častou výplní. Důvodem jsou nejen hypoalergenní vlastnosti, ale také komfort. Polyesterové duté kuličkové vlákno je lehké a velmi objemné, což v praxi znamená, že polštáře naplněné tímto materiálem mají dostatečný objem, aby poskytovaly podporu a pohodlí, zároveň však zůstávají lehké a snadno se přizpůsobí tvaru hlavy a krční páteře. Kromě toho se snadno udržují a mohou se pochlubit dlouhou životností a odolností. 

Rozměry a gramáž polštáře

Pokud vás polštář nanoSPACE zaujal, dalším klíčovým bodem, který vás nejspíš zajímá, jsou rozměry. V tomto směru mám další dobrou zprávu – vybírat můžete z různých rozměrů s různou gramáží. Nechybí klasický rozměr 50 x 70 cm, ale také méně typické rozměry. Vyberete si tak polštář, který bude odpovídat vašim spánkovým potřebám i povlečení, které máte doma. Pro jistotu však dodávám, že od zvoleného rozměru se odvíjí také cena polštáře. Zatímco za nejmenší rozměr 45 x 60 cm zaplatíte (v době publikace této recenze) 1 059 Kč, největší rozměr 70 x 90 cm vás bude stát 2 119 Kč. 

Dostupné rozměry jsou následující:

 • 30 x 40 cm, 
 • 45 x 60 cm, 
 • 50 x 50 cm, 
 • 50 x 60 cm, 
 • 50 x 70 cm, 
 • 70 x 90 cm, 
 • 70 x 90 cm.

Kvalita zpracování polštáře

Před závěrečným shrnutím musím ještě zmínit kvalitu zpracování polštáře. Líbí se mi jak prošívání (ač je u některých rozměrů pouze z jedné strany), tak zip, díky kterému je údržba polštáře skutečně hračka. V nabídce obchodu najdete taky polštář s dvojitým zipem, který umožňuje praní samotné náplně, případně také její regulaci. Oba typy polštářů jsou v ostatních ohledech prakticky totožné, s tím rozdílem, že verzi s dvojitým zipem lze pořídit pouze v jednom základním rozměru 70 x 90 cm. Kromě toho je o pár set korun dražší než stejně velká varianta s jedním zipem.

Závěrečné shrnutí

Jak je asi vidět z recenze, na polštáři jsem nenašla prakticky nic, co by mi nevyhovovalo. Jedinou nevýhodou tak zůstává vyšší cena v řádu jednoho až dvou tisíc podle velikosti polštáře, kterou zvolíte. Na rovinu však můžu konstatovat, že zejména alergikům na prach a prachové roztoče se investice do kvalitního polštáře s hypoalergenními vlastnostmi vyplatí. 

Často kladené otázky

Vzhledem k použití speciální nano tkaniny je polštář vhodnou volbou především pro osoby alergické na prach a prachové roztoče. Využijete ho však i v případě, že vás alergie nijak výrazně netrápí.

Ano, polštář, respektive jeho potah lze prát v pračce. Výrobce doporučuje potah prát na 40 °C pro delší životnost (lze prát na 60 °C v nutných případech) bez aviváže, v pracím gelu či prášku bez obsahu chlóru a fosforu. 

Vybírat můžete z hned několika rozměrů: 30 x 40 cm, 45 x 60 cm, 50 x 50 cm, 50 x 60 cm, 50 x 70 cm, 70 x 90 cm, 70 x 90 cm. 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *