Nejlepší maska na spaní – recenze a zkušenost

Masku na spaní už asi každý viděl, každý ji zná, není však moc lidí, kteří by ji skutečně používali. To je ovšem škoda, protože tato šikovná pomůcka dokáže vykouzlit ničím nerušený a klidný spánek kdekoliv a kdykoliv. Jak vybrat nejlepší masku na spaní? To se dozvíte v tomto článku.

Malá a praktická škraboška (maska na oči na spaní) se vejde kamkoliv a je tak ideálním parťákem na cestování. Díky ní si odpočinete ve vlaku i v letadle. Výborně poslouží i v cílové destinaci. V hotelovém pokoji totiž nemusí jít zatemnit okna, což může být uprostřed léta docela problém. Podle čeho ale masku vybírat a jaká je nejlepší?

3 nejlepší masky na spaní

Recenze masek (škrabošek) na oči na spaní

1. Maska na spaní Lunesto

Maska Lunesto je anatomicky tvarovaná maska na spaní, která je 100% nepropustná. Díky polstrování kolem očí se nedotýká očních víček, čímž je příjemná a pohodlná na nošení. Materiál je navíc příjemný na dotek.

Chcete dosáhnout naprosté tmy? S maskou na spaní Lunesto je to možné! Anatomicky tvarovaná maska se zapínáním na suchý zip a posuvným polstrováním kolem očí je navržena pro maximální pohodlí a soukromí. Unikátní design se přizpůsobí každému typu obličeje, aby vám poskytl kvalitní spánek.

Výhody proč ANO

 • Kvalitní provedení
 • Měkký materiál
 • 100% izolace světla

Nevýhody proč NE

 • Vysoká cena

2. Anatomicky tvarovaná maska na spaní MIND

Absolutní vítězem testu byla u nás maska od firmy BRAIMAX. Pokud vám nevyhovují klasické masky, tak tohle je přesně volba pro Vás. Maska je skvěle tvarovatelná, takže si ji může každý přizpůsobit sám sobě. Maska je tedy velmi pohodla pro každodenní používání ani po měsíčním používání se maska nijak neopotřebovala. Nejvíce jsme měli strach, že gumová páska, která nám drží masku na hlavě, tak časem opotřebuje a nebude správně držet. Tohle můžeme po tří měsíčním testu vyvrátit, guma drží stále velmi dobře. Nejvíce jsme spokojeni s materiálem škrabošky, vnitřek je totiž vyroben z takzvané „houby“, která je velmi příjemná na spánek.

Výhody proč ANO

 • Kvalitní provedení
 • Měkký materiál
 • 100% izolace světla
 • Dobrá cena

Nevýhody proč NE

 • Nemusí sednout každému

3. Maska Cabeau Midnight Magic®

Maska Cabeau Midnight Magic® je unikátní cestovní maska na spaní s praktickým výřezem na nos, přizpůsobivou páskou na suchý zip a nezpůsobuje tlak na oční víčka. Je vyrobena z ultra jemného a měkkého materiálu, který je pohodlný na nošení.

Výhody proč ANO

 • Kvalitní provedení
 • Měkký a jemný materiál
 • 100% izolace světla

Nevýhody proč NE

 • Vyšší cena

4. Anatomicky tvarovaná maska na spaní TOTAL DARK

Rozhodování mezi prvním a druhým místem bylo opravdu těžké, protože anatomická maska Total Dark nás velmi překvapila svoji kvalitou zpracování. Jako u vítěze testu je maska taktéž krásně tvarovatelná a příjemná na spánek. Maska má speciální lem kolem očí, aby neprostoupilo žádný paprsek světla a vy jste mohli kvalitně spát. Pokud se ptáte proč řadíme produkt až na druhé místo, je to z důvodu, že nám nevyhovovalo zapínání na suchý zip. Když se v noci více hýbete, tak se může stát, že si masku povolíte a suchý zip Vás může trochu rušit při spánku. V masce se vám bude velmi dobře dýchat, protože netlačí na nos.

Výhody proč ANO

 • Kvalitní provedení
 • Velmi jemný materiál
 • Nepřekáží pohybu očím
 • 100% izolace světla

Nevýhody proč NE

 • Nemusí sednout každému

5. Maska na spaní z hedvábí

Třetí místo v našem srovnání obsadila anatomická maska vyrobena ze saténu. Škraboška na spaní je vyrobena z vysoce kvalitního materiálu, který Vám bude příjemně sedět na obličeji. Během používání nám materiál vůbec nevadil a musíme říct, že nás škraboška velice překvapila. Občas se nám stávalo, že škraboška špatně těsnila u spodní části nosu. Po delší době používání jsme nezaznamenali žádné opotřebování nebo nedostatky.

Výhody proč ANO

 • Kvalitní provedení
 • Velmi jemný materiál

Nevýhody proč NE

 • Chladný materiál

Jak vybírat masku na oči na spaní?

Dávno už odzvonilo časům, kdy byla maska na spaní jen kouskem látky. Dnes se vám nabízí opravdu široká škála možností, a tak se i výběr obyčejné škrabošky stává obtížnějším. Můžete zvolit masku určenou primárně jen pro vytvoření úplné tmy. K tomu skvěle poslouží ty se saténovým či hedvábným povrchem. Kůže kolem očí je velmi citlivá a rychle stárne. Nešetrný materiál může tento proces ještě urychlit. 

K dostání jsou také různé „vychytávky“ se speciálními funkcemi. Mezi ty patří například hřejivý nebo chladící efekt, který zabraňuje ranním otokům očí. Skvělé jsou i masky s výtažkem z aloe vera, retinolem, kyselinou hyaluronovou nebo vitaminem E. Takto obohacené škrabošky zabraňují předčasnému stárnutí a po probuzení budete ihned vypadat svěže a odpočatě.

Při výběru dbejte také na správný tvar oční masky. Ten by měl být pohodlný, ergonomický a snadno přizpůsobitelný jakémukoliv tvaru hlavy. Gumička nesmí tlačit, nicméně musí udržet škrabošku na místě. Ta by pak měla zakrývat dostatečně velkou část obličeje, aby světlo nepronikalo přes okraje. 

V čem je lepší anatomicky tvarovaná maska na spaní?

Anatomicky tvarovaná maska na spaní se lepší pohodlím a zajištěním optimálního odvádění přebytečného tepla. Díky tomu se oči nepotí. Anatomicky tvarovaná maska také netlačí na oční víčka. Anatomické tvary se neustále mění, aby se přizpůsobily různým tvarům obličeje. Masky také poskytují lepší ochranu očí a jsou pohodlnější na nošení. Navíc mohou zlepšit kvalitu spánku a snížit únavu a změny nálad.

Jaké jsou výhody masky na spaní

Maska na spaní má velkou výhodu v tom, že zakrývá váš obličej a blokuje světlo, což může pomoci tomu, abyste dosáhli hlubšího a kvalitnějšího spánku. Pokud se často probouzíte v noci, může maska pomoci tomu, abyste se vrátili do spánku.

Maska může také pomoci snížit únavu a stres, což je pro vás mnohem zdravější. Některé masky na spaní mají speciální funkce, jako jsou například masážní funkce, které mohou pomoci uvolnit napětí a pomoci vám usnout. Některé masky na spaní jsou proti chápání, ale to už je zase jiná kategorie produktů.

Proč používat masku na spaní?

Používání masky na spaní s sebou nese řadu výhod. Jak už jsme zmínili výše, je to perfektní společník na cesty. Díky ní se vyspíte v dopravních prostředcích i kdekoliv mimo domov, aniž by váš spánek narušovalo nadměrné světlo. A tím se pojí další velké plus. Maska na oči vytvoří dokonalou tmu. Je tedy dobré ji využívat během každé noci také doma, protože díky absence jakéhokoliv světla tělo produkuje více spánkového hormonu a fáze hlubokého spánku se prodlouží na maximum. 

Maska vám rozhodně nesmí doma chybět, pokud pracujete na směny a jste nuceni spát ve dne. Díky tmě, kterou vytvoří, si můžete dopřát překvapivě dobrý spánek i jindy než v noci a nehrozí tak neustálé probouzení ani spánkový deficit. Po oční masce nadšeně sáhnete i při dospávání po prohýřené noci. 

Proč by měla maska na spaní blokovat 100 % světla?

Maska na spaní by měla blokovat 100 % světla, aby se zabránilo rušení spánku. Světlo může vyvolat předčasné probuzení nebo poruchy spánku, a proto je důležité, aby bylo co nejvíce blokováno. Kromě toho může být světlo, které proniká do místnosti velmi rušivé, zejména pokud je tmavé. Maska na spaní by měla blokovat 100 % světla, aby zajistila co nejklidnější prostředí pro spánek.

Proč spát v absolutní tmě?

V absolutní tmě můžete dosáhnout lepšího a klidnějšího spánku. Spánek ve tmě může snížit produkci melatoninu, hormonu, který uvolňuje tělo během spánku. Produkce melatoninu je nezbytná pro zdravý spánek. Světlo může ovlivnit produkci melatoninu a tím i kvalitu spánku. Jestliže jste obklopeni tmou ať už přirozenou nebo způsobenou člověkem, můžete dosáhnout lepšího a hlubšího spánku. Kromě toho mohou být ve tmě vytvářeny podmínky pro vyšší koncentraci, což vám může pomoci dosažení lepšího odpočinku.

Tipy, jak zajistit tmu v ložnici?

 • Použijte zatemňovací závěsy přes okna, abyste se vyhnuli proniknutí denního světla.
 • Nainstalujte žaluzie, které můžete otočit, abyste se ujistili, že nepronikne žádné světlo.
 • Vyměňte běžné žárovky za tmavé, abyste minimalizovali množství světla, které proniká do místnosti.
 • Umístěte v místnosti těžké závěsy, které zabrání pronikání světla z venku.
 • Kupte si kryt na osvětlení, abyste se ujistili, že žádné světlo nepronikne do místnosti.
 • Vypněte všechny elektrické zdroje světla a vypněte jakékoliv světlo z venkovních okolí.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *