Nejlepší Bachovy esence – recenze, zkušenosti s kapkami

Pokud hledáte přírodní a naprosto bezpečný způsob, jak zatočit s řadou negativních mentálních stavů, Bachovy esence, známe také pod kratším názvem Bachovky, by mohly být pro vás ty pravé. V následujících řádcích si nejen přiblížíme, co to Bachovky vlastně jsou, ale také vám představíme jejich účinky, způsob výroby a nejčastější použití. Na závěr pro vás máme seznam těch nejoblíbenějších z nich.

3 nejlepší bachovy esence

Recenze bachových esencí

1. Bachovy esence – Směs Dobrou noc a klidné sny

Pokud vás trápí problémy se spánkem, tato směs Bachových esencí by pro vás mohla být ta pravá. Na rozdíl od jiných značek na trhu obsahuje výjimečně vysoký podíl aktivních látek, to celých 7 %. Ve složení bychom našli například bílý a červený kaštan, slívu třešňovou, zimolez či borovici lesní

Tato směs esencí by mohla pomoci. Usnadňuje totiž příchod hlubokého spánku, při kterém tělo může skutečně odpočívat. Kapky vám tak pomohou přes noc načerpat energii a vstávat s nimi budete o poznání snáze, plni životní síly. 

2. Bachovy esence – Krizová esence

Přestože jsme již takzvané Krizovky zmiňovali, pro jejich oblíbenost je musíme zařadit i na závěr našeho článku. Tato unikátní směs byla speciálně navržena samotným Edwardem Bachem pro boj s panikou, psychickým vypětím a stresem

Značka Energie rostlin přináší do našich hektických životů ztracenou harmonii v podobě Bachových květových esencí. Kapky s energií vyluhovaných rostlin pomáhají vyrovnávat naše emocionální stavy a ulevit od mnoha každodenních starostí. Pomoc v nich mohou najít jak dospělí, tak děti i domácí mazlíčci

3. Bachovy esence – Směs Veselá škola

Tato směs esencí je speciálně složena pro podporu soustředění jak dětí, tak i studentů, ale také pracujících. Přispěje k lepší vnitřní harmonii, uvolnění a přátelskému chování v kolektivu i doma. Esence jsou extrahovány z divokých rostlin nalezených v čisté přírodě německých Alp a jsou zpracovány metodou Dr. Bacha. Směs obsahuje mimořádně vysoké (7%) množství aktivních látek.

4. Bachovy esence –  Směs Klid a vnitřní krása

Na závěr se podíváme na směs Bachových esencí s názvem Klid a vnitřní krása. Ta stejně jako předchozí dvě směsi obsahuje 7 % podíl aktivních látek a minimální množství alkoholu (27 %), díky čemuž je vhodná i pro těhotné ženy, malé děti i domácí mazlíčky. 

Směs esencí z divokých druhů rostlin sesbíraných v čisté přírodě německých Alp je zpracovaná přesně podle originálních postupů Dr. Bacha. V okamžicích náhlých změn, životních turbulencí a zvýšeného stresu pomáhá tato směs zklidnit a získat potřebný nadhled. Kapky dodají vytrvalost, vnitřní harmonii a potřebnou odvahu k činu.

5. Bachovy esence –  Směs Klid a vnitřní krása

Vaše dítě čelí zátěžové situaci ve školce, škole nebo stresu z případné návštěvy u zubaře? Tyto speciální Bachovy kapky určené dětem jsou vyrobeny z 100% přírodních složek a obsahují bylinné esence, které pomáhají navodit vnitřní klid, harmonii a pocit radosti během celého dne bez alkoholu a přidaného cukru.

Co jsou Bachovy esence?

Jedná se soubor celkem třiceti osmi unikátních esencí z různých květů, stromů a dalších rostlin. Kromě těchto základních esencí existuje ještě esence číslo třicet devět, nazývaná krizová esence, která je směsí pěti z nich. Jelikož se však od řadových esencí mírně odlišuje, nejprve se zaměříme na charakteristiku základní řady.

A co byste tedy měli o Bachových květových esencích vědět? Důležité je především jejich rozdělení do několika základních skupin podle oblasti, na kterou působí. Ve většině případů se jejich účinky týkají zejména negativních mentálních stavů, které však mohou výrazně ovlivňovat i naše fyzické zdraví, jak se brzy dozvíte v části věnované účinkům Bachovek.

Proč se Bachovým kapkám říká krizová esence (krizové kapky)?

Než se přesuneme k samotných účinkům, musíme se na chvíli zastavit u již zmiňované krizové esence. Ta se od ostatních řadových esencí liší především tím, že se nejedná o esenci z jediné rostliny, ale o směs pěti různých esencí. Ty jsou vybrány tak, aby kombinovaly sílu jednotlivých esencí, díky čemuž má výsledná krizová esence velice specifický účinek. 

Jak vyplývá z názvu, krizová esence dokáže navodit pocit klidu a uvolnění. Využijete ji zejména ve vypjatých situacích, kdy se potřebujete rychle a účinně zbavit stresu. Je dokonce natolik účinná, že je běžnou součástí výbavy britské policie, která ji používá ke zklidnění osob v šoku či v jiných vypjatých situacích. Mimo jiné se může jednat o velice praktický způsob, jak potlačit záchvat paniky či úzkosti nebo například překonat řadu fóbií, jako je třeba strach z létání či klaustrofobie.

Pozor

Krizové kapky působí na úzkostné stavy a nešťastné bezvýchodné pocity. Nicméně pokud u vás tyto stavy přetrvávají dlouhou dobu, tak je lepší poradit se se svým lékařem. V každém případě jsou Bachovy krizové esence a kapky dobré při stresových situacích a jejich první účinky jsou často okamžité. Proto je dobré mít tyto kapky u sebe v kapse nebo v kabelce. Pak je můžete použít při každé napjaté situaci. Pozor však na to, aby nebyly kapky s alkoholem.

Jaké mají Bachovy esence účinky?

Pokud bychom se vrátili k řadovým Bachovým esencím, i ty mají samy o sobě řadu pozitivních účinků na lidskou mysl, potažmo i tělo. Tyto účinky se odvíjí zejména od skupiny, do které se řadí. Skupin máme celkem sedm: 

  • strach
  • nejistota
  • nedostatek zájmu o současné události
  • osamělost
  • přecitlivělost na vlivy a myšlenky
  • beznaděj a malomyslnost
  • přílišná starost o ostatní

Samotné esence už jsou určeny na specifický, konkrétní problém. Pokud bychom vybírali například esence z první skupiny, tedy strachu, narazit zde můžeme například na osiku (esence č. 2), která pomáhá v boji s bezdůvodnými obavami, či naopak esenci č. 26, tedy devaterník penízkovitý, který pomáhá proti panickému strachu.

Na co se nejčastěji používají?

Jak vyplývá z výše uvedeného, Bachovy esence naleznou využití zejména při řešení psychických problémů a bloků. To však neznamená, že by nedokázaly řešit i problémy týkající se našeho fyzického těla – právě naopak. Doktor Edward Bach, stvořitel Bachových esencí, totiž věřil, že fyzické zdraví je zrcadlovým odrazem toho psychického. V praxi se tak Bachovy kapky používají zejména k mírnění panických atak, boji s úzkostmi či například jako přírodní doplněk stravy pro děti s poruchami pozornosti.

Použít se dají k celkové harmonizaci mysli a těla nejen toho lidského, ale i zvířecího. U domácích mazlíčků najdou využití zejména v případě, že zvíře trpí panickým strachem či nejrůznějšími úzkostmi, které jsou typické pro pejsky z útulků, kteří za sebou mají nehezkou minulost. Výjimkou není ani využití u větších zvířat, jako jsou například koně.

Jak esence vznikají?

Přestože od okamžiku, kdy Edward Bach vyrobil své první esence, uběhlo už mnoho let, postup výroby se od té doby téměř nezměnil. Květy se stále sbírají z divoce rostoucích stromů, keřů a bylin, poté se uloží do (ideální křišťálové) mísy, zalijí čistou pramenitou vodou a nechají macerovat na slunci tři až čtyři hodiny. Voda z takto zpracovaných květů, tedy takzvaná mateční tinktura, se posléze konzervuje vinnou brandy v poměru 1:1.

Kromě této tradiční metody bychom však mohli narazit i na o něco rychlejší způsob výroby Bachových kapek, a to vyvařením. Namísto macerace na slunci necháme květy půl hodiny povařit v čisté vodě a po vychladnutí opět zakonzervujeme alkoholem.

Jaké jsou zkušenosti s bachovými esencemi?

Existuje mnoho pozitivních zkušeností s bachovými esencemi a mnoho lidí je používá k pomoci od různých stavů. Někteří lidé říkají, že je cítí účinky během několika minut, jiní mají pozitivní výsledky až za delší dobu. Lidé také říkají, že jim použití kapek pomohlo zmírnit úzkost, depresi a nespokojenost, stejně jako zvýšit jejich vnitřní klid a pozitivní myšlení.

Někteří lidé také uvádějí, že jejich použití jim umožnilo řešit problémy, se kterými se potýkali. Nalézt mír a harmonii. Obecně lze říci, že Bachovy krizové kapky mohou být užitečné pro lidi, kteří se potýkají s krizovými situacemi a kteří hledají způsob, jak se z nich dostat a získat zpět svou rovnováhu.

Bachovy esence nemají žádné vedlejší účinky, a proto je mohou užívat i těhotné ženy a malé děti. Není však doporučeno užívat je bez porady lékařem.

Jaké jsou negativní zkušenosti s bachovými esencemi

Negativní zkušenosti s Bachovými esencemi zahrnují: závratě, bolesti hlavy, ospalost, nevolnost, úzkost, depresi, zvýšený tlak krve, alergickou reakci, zhoršení stávajících symptomů, únava a podrážděnost. To jsou ale případy, které není nikdy 100% možné přisuzovat kapkám.

Naopak mnoho lidí si stěžuje na málo viditelné výsledky. V podstatě to znamená, že kapky na ně neměly žádný vliv.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *