RECENZE: GS Vápník Hořčík Zinek PREMIUM

Gc Horcik Vapnik Recenze

Přestože základem pevného zdraví a kvalitního spánku je především pestrá strava a dostatečný pohyb, zapomínat bychom neměli ani na potravinové doplňky. Ty přijdou vhod nejen v případě, že se vám nedaří jíst tak pestře, jak byste si přáli, tak v situaci, že trpíte některou z potravinových intolerancí a alergií. Kromě základních vitamínů bychom neměli zapomínat zejména na minerály. Klíčovými minerály jsou primárně vápník, hořčík a zinek. Ty najdeme ve vyvážené kombinaci právě v přípravku GS Vápník Hořčík Zinek PREMIUM, na který se podíváme v dnešní recenzi.

Recenze a zkušenosti

GS Vápník Hořčík Zinek PREMIUM

Tento přípravek oceníte v případě, že hledáte produkt, který obsahuje nejen základní minerály, ale také vitamíny. Pochválit musíme především vhodný poměr hořčíku a vápníky, který zajišťuje vhodné vstřebávání do kostí. Neméně důležitý je obsah vitamínu D3, který zvyšuje jeho biologickou dostupnost. Jedná se tak o opravdu účinný doplněk stravy, který najde své využití jak v rámci prevence, tak při problémech s usínáním, svalovými křečemi či zhoršenou imunitou. Příjemným bonusem je i poměrně příznivá cena – v balení na nás čeká 30 % zdarma. Hořčík od značky GS Vápník se taktéž zařadil do našeho srovnání nejlepší hořčík na spánek.

Výhody proč ANO

  • Obsahuje vitamíny
  • Příznivá cena
  • Vyvážený poměr vitamínů a minerálů

Nevýhody proč NE

  • nepociťujeme lepší usínaní ani při dlouhodobém užívání

Proč doplňovat minerály?

Důvod k užívání doplňků stravy s obsahem minerálů je zřejmý – jedná se základní prvek mnoha procesů v našem těle. Konkrétně hořčík je nezbytný pro správnou regeneraci svalů, fungování nervové soustavy či zdraví našich zubů a pohybového aparátu. Vápník je nedílnou součástí kostí a zinek najde své využití zejména z hlediska zdravé a mladistvé pleti. Společně se navíc účastní mnoha procesů v našem organismu, látkové výměny či obnovy tkání. 

Jak poznat deficit minerálů?

Nedostatek minerálů v našem těle se primárně projevuje zhoršeným zdravotním stavem. Můžeme pociťovat nadměrnou únavu, časté bolesti svalů či křeče. Výjimkou nejsou ani bolesti hlavy, narušená schopnost koncentrace nebo vyšší lámavost kostí a kazivost zubů. Objevit se může také nadměrné vypadávání vlasů, zhoršená imunita a rozvoj závažných onemocnění, jako je například cukrovka. Velice častým úkazem je rovněž insomnie a další spánkové poruchy související s nervovou soustavou.

Gs Vapnik Horcik Zinek Premium

Proč vyzkoušet značku GS?

Britská značka GS (Green Swan) patří k nejoblíbenějším výrobcům doplňků stravy u nás. Založena byla už v roce 1977 a díky široké nabídce pomáhá už několik desítek let k lepšímu zdraví populace. Vzhledem k dlouhé tradici se jedná o ověřenou značku, která nabízí kvalitu za poměrně příznivou cenu.

Složení produktu

Teď se však již pojďme podívat na produkt, který je předmětem dnešní recenze. Náš pohled by měl při nákupu potravinového doplňku směřovat primárně na složení. To je v případě GS Premium opravdu bohaté – kromě 400 miligramů vápníku obsahuje 155 miligramů hořčíku. Tato čísla jsou důležitá zejména z hlediska jejich poměru; aby došlo ke správného vstřebávání obou látek, je nutný poměr přibližně 2:1, což tento produkt splňuje.

Dále ve složení najdeme kromě zinku také mangan, měď, vitamín K, B6, D3 (nezbytný pro správné vstřebávání vápníku) a biotin. Přípravek naopak neobsahuje cukr, laktózu a lepek. 

Jedna tableta obsahuje: 

Vápník 400 mg (50 %*), Hořčík 155 mg (41 %*), Zinek 5 mg (50 %*), Mangan 1 mg (50 %*), Měď 0,5 mg (50 %*), Vitamin K1 45 mcg (60 %*), Vitamin B6 0,7 mg (50 %*), Vitamin D3 2,5 mcg (50 %*), Biotin 50 mcg (100 %).

Balení a dávkování

Jedna dávka (tedy jedna tableta) pokryje přibližně polovinu doporučeného denního příjmu těchto vitamínů a minerálů – z toho hlediska je doporučováno užívat jednu až dvě tablety denně. Doplněk stravy je vhodné užívat v případě zvýšené tělesné námahy, obtíží se spánkem, přibývajícím věkem či pro zlepšení imunity v přechodném období. 

V jednom balení najdeme celkem 130 tablet, a jedná se tak o přibližně dvouměsíční kúru. V případě, že dodržujete zásady pestré stravy, však lze užívat pouze doplňkově jednu tabletu denně, díky čemuž produkt vydrží přes čtvrt roku.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *