RECENZE: Oční krém MÁDARA

Madara Krem Recenze

Zatímco před pár lety jsem pečující kosmetiku téměř neřešila, s blížícími se pětadvacátými narozeninami věnuji své kosmetické rutině stále větší pozornost. Výjimkou nejsou ani oční krémy, které jsou při péči o pleť často poměrně opomíjené. Bohužel i v této oblasti se můžeme setkat s méně kvalitními produkty, a jelikož je okolí očí opravdu citlivou oblastí, je třeba krém vybírat skutečně pečlivě. Jedním z kousků, který více než předčil mé očekávání, je krém lotyšské značky Mádara. O své dojmy z něj se s vámi podělím v dnešní recenzi.

Moje hodnocení očního krému Mádara

Navzdory tomu, že nějaké ty mínusy by se našly, rozhodně musím říct, že se jedná o kvalitní a celkově velice příjemný oční krém, který se snadno roztírá a nezanechává mastný pocit. Ocenit musím také fakt, že neobsahuje syntetickou vůni, která mi u mnoha produktů bohužel dráždí oči i pokožku v okolí očí. Nebála bych se tak vyzkoušet ani další kousky z produktové řady Mádara Deep Moisture, ve které kromě očního krému najdeme také hloubkově hydratační krém, gel a fluid či vitamínový pleťový olej.

Výhody proč ANO

  • bez lepku
  • snadno se roztírá
  • bez mastného pocitu
  • vhodný pro vegany
  • bez syntetické parfemace
  • bez silikonu

Nevýhody proč NE

  • Vysoká cena

Proč mě zaujala značka Mádara?

Přestože rozhodně nepatřím mezi zaryté zastánce čistě přírodní kosmetiky (v mé kosmetické taštičce by se jistě pár produktů s obsahem parabenů či silikonů našlo), rozhodně jí dávám přednost oproti syntetickým produktům. Důvodem je především menší zátěž pro mou suchou, citlivou pleť, které ne každý krém či jiný přípravek sedne. 

Nebude tak asi žádným překvapením, že mě Mádara zaujala především skutečností, že v jejích produktech nenajdeme žádné syntetické látky, chemické konzervanty či ropné deriváty, což potvrzuje i certifikát Ecocert. Příjemným bonusem je také fakt, že žádný z produktů není testován na zvířatech.

Pro koho je oční krém Mádara vhodný?

Oční krémy jsou poměrně důležitou součástí kosmetické rutiny po třicítce, vaše oční okolí vám však poděkuje i v případě, že s jejich používáním začnete mnohem dříve. Své využití však naleznou nejen z hlediska prevence jemných vrásek kolem očí, ale také z hlediska eliminace tmavých kruhů či váčků pod očima. A jelikož oční krém Mádara obsahuje jak rozjasňující, tak hydratační složky, vhod přijde téměř každé ženě, která pátrá po přírodním, avšak účinném očním krému.

TOP 3

Produkt lotyšské značky Mádara obsadil krásné třetí místo v našem srovnání nejlepších krémů na kruhy pod očima

Složení krému a aktivní složky

Jak již bylo řečeno, oční krém Mádara se může pochlubit čistě přírodním složením. Jak nám napoví pohled na seznam složek, na jehož prvním místě je uvedena voda, jedná se o lehký krém na vodním základě, který nemastí a nezatěžuje pokožku, a tedy je přesně takový, jaký by měl oční krém vhodný i pro denní použití být. Jediné větší mínus vidím v obsahu alkoholu a sodných a draselných solí (sodium benzoate a potassium sorbate), které jsou však ve složení důležité z hlediska přírodní konzervace produktu. 

Hydratace

Primární funkcí očního krému Mádara je hydratace citlivého očního okolí. Tu ve složení zajišťuje obsažená Aloe vera a růžová voda. Výrobce udává, že krém udrží pleť hydratovanou až na dvacet čtyři hodin, tuto informaci je však třeba brát s mírnou rezervou, zejména pokud nosíte oční stíny a jiný oční make-up, který může pleť mírně vysušovat.

Tmavé kruhy a unavené oční okolí

Prim hraje oční krém Mádara zejména v oblasti boje proti projevům únavy v okolí očí. Díky synergickému účinku výtažků z okurky, petržele, máty a kaštanu koňského projasňuje pleť a pomáhá redukovat tmavé kruhy pod očima a zpevňovat citlivou pleť.

Nulový obsah parabenů a dalších syntetických látek

Než se podíváme na balení krému, ještě se krátce zastavím u látek, které naopak neobsahuje. Jak jsem již zmiňovala, ve složení nenajdeme ropné deriváty ani další syntetické látky. To zahrnuje například parabeny, silikony, ale také například syntetickou parfemaci, díky čemuž je vhodný i pro citlivou pokožku. Za zmínku stojí také fakt, že krém neobsahuje lepek a celkově je z hlediska svého složení vhodný i pro vegany.

Balení krému Mádara

Pokud mně v nějaké oblasti krém trošku zklamal, je to rozhodně balení. Ačkoliv se jedná o přírodní produkt vhodný pro vegany, bohužel je k dostání pouze v plastové lahvičce. Osobně musím říct, že by mu mnohem více slušelo ekologičtější sklo. Na druhou stranu se díky praktické pumpičce krém opravdu snadno dávkuje. 

Jak oční krém používat?

Použití je stejné jako u běžného očního krému – jednoduše naneseme malé množství krému na odlíčené oční okolí a lehce vklepeme do pokožky prsty. Krém je vhodný jak k večernímu, tak rannímu použití (neobsahuje žádné složky zvyšující fotosenzitivitu pokožky).

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *