Recenze: OstroVit Melatonin 4000

Ostrovit Melatonin Recenze

Máte problémy se spánkem? Špatně usínáte, v noci se často budíte a ráno jste unavení a nevyspalí? Děláte na směny a chvíli vám trvá, než se naladíte na svůj „spací režim“? Problém nejspíš bude v nedostatku hormonu melatoninu, který náš spánek ovlivňuje. Ostrovit Melatonin 4000 je doplněk stravy který pomáhá tento potřebný hormon v těle doplnit a obnovit jeho přirozenou hladinu. My jsme ho otestovali a v recenzi vám prozradíme své zkušenosti.  

Moje zkušenost a recenze

Ostrovit Melatonin 4000

Až dosud jsem žádný doplněk stravy s melatoninem neužívala. Jsem zvyklá pracovat dlouho do noci a často se mi stává, že pak mozek odmítá „vypnout“ a jít spát. Místo usínání se převracím v posteli a myšlenky mi běží na plno. 

Dalším problémem při spánku jsou mé dvě děti, které se někdy vzbudí i několikrát za noc a volají mě k sobě, nebo jdou spát ke mně. V obou případech se probudím a mám opět problém usnout. Ráno jsem pak nevyspalá a trvá mi dlouho, než se probudím a začnu fungovat, jak potřebuji. 

Už první noc po užití OstroVit Melatonin 4000 jsem usnula mnohem rychleji. Brala jsem to spíše jako náhodu, než rychlý účinek tohoto doplňku stravy. Ráno jsem se cítila více svěží a lépe se mi vstávalo. Skutečnou změnu jsem zaznamenala cca do týdne od začátku užívání. 

Nyní usínám během 5 až 10 minut a když mě v noci děti probudí, uklidním je a zase znovu usnu. Ráno se budím někdy i dříve, než zazvoní budík a cítím se dostatečně odpočatá. Dokonce zmizela i má potřeba během dne si na chvilku lehnout a zavřít oči. To je pro mě největší přínos tohoto doplňku stravy. 

Co mi na přípravku OstroVit Melatonin 4000 úplně nevyhovuje, je dělení tablet na čtvrtiny. Ocenila bych, kdyby bylo raději více menších tablet. Takto si tabletu rozdělím na čtvrtiny, vrátím ji do lahvičky mezi ostatní a další den maličké kousky mezi celými tabletami hledám. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, které rády ochutnají vše, co někde najdou, je pro mě nepřípustné si rozčtvrcenou tabletu odložit někam stranou, abych kousky nemusela další večer hledat v lahvičce. 

Výhody proč ANO

  • 100 tablet v balení
  • 400 dávek
  • 1/4 tablety = denní dávka

Nevýhody proč NE

  • bez

Proč užívat OstroVit Melatonin 4000

OstroVit Melatonin 4000 je doplněk stravy, který v malých tabletách hladinu melatoninu v těle doplňuje a zlepšuje tak přirozený spánkový cyklus. Tyto tablety se mohou užívat při krátkodobých komplikacích se spánkem (např. Když nemůžete spát kvůli stresu v práci, při zkouškách nebo z důvodu cestování a při častých změnách časového pásma). Při dlouhodobém užívání hladinu melatoninu doplní a navýší. Kromě toho má OstroVit Melatonin 4000 i antioxidační a další vlastnosti. 

OstroVit Melatonin 4000 a jeho složení 

Tento doplněk stravy přinášející zlepšení spánku obsahuje mikrokrystalickou celulózu, škrob, hořečnaté soli mastných kyselin, oxid křemičitý a samozřejmě melatonin

Mohou v něm být obsaženy i stopy různých alergenů, jako je laktóza, sója, obiloviny, ořechy atd. Proto doporučujeme před užíváním pečlivě přečíst složení, obzvlášť, máte-li potravinové alergie. 

Pro koho je OstroVit Melatonin 4000 vhodný 

Výše zmíněné důvody napovídají, pro koho je OstroVit Melatonin 4000 vhodný a kdo by ho měl užívat. 

Se spánkem pomůže každému, kdo má problém s usínáním, často se v noci budí, ráno se budí příliš brzy nebo naopak se budí velmi špatně a cítí se stále unavený a nedostatečné odpočatý. Zapomenout by však a něj měly těhotné ženy a děti, i když i ty mají problémy se spánkem. 

OstroVit Melatonin 4000 užívejte také v případě, že cestujete a váš cirkadiánní rytmus ovlivňuje jet lag, nebo pokud je tento cyklus narušen prací na směny. Tento doplněk stravy pomůže nejen při zmíněných obtížích, ale také  pokud se přes den cítíte unavení, nedostatečně vyspalí a nervózní. 

Jaké má OstroVit Melatonin 4000 vlastnosti

Hlavními vlastnosti tohoto doplňku stravy, jsou regulace cirkadiánního rytmu a schopnost působit jako antioxidant. Melatonin chrání váš organismus snižováním počtu volných radikálů, které by jinak na naše tělo působily negativně. Tablety obsahují vysoký obsah melatoninu – 1 tableta má až 4 mg melatoninu. Díky tomu vám postačí jen tento doplněk stravy, aniž byste museli užívat více hormonů. Doporučená denní dávka je 1 mg melatoninu, tedy ¼ tablety. 

  • Výrazně zkrátí dobu potřebnou k usínání
  • Zlepšuje kvalitu spánku
  • Může mít protizánětlivé účinky
  • Působí jako antioxidant
  • Reguluje cirkadiánní rytmus
  • Pomáhá překonat obtíže spojené s jet lag

Jak se OstroVit Melatonin 4000 užívá 

OstroVit Melatonin 4000 jsou praktické malé kulaté tablety, podobné např. Paralenu, jen tenčí. Každá tableta je vytlačeným křížem rozdělena na čtvrtiny, což usnadní jeho užívání. 

Jedna denní dávka je ¼ této tablety a obsahuje 1 mg melatoninu. Nejlepší účinek má tento doplněk stravy, pokud jej užijete krátce před spaním. 

Ostrovit Tablety 1 1

Chystáte-li se cestovat a ještě jste OstroVit Melatonin 4000 neužívali, doporučuje se užít 0,5 mg před odletem a následně jej brát několik dalších dní poté. Snáze tak překonáte jet lag. 

V jedné lahvičce OstroVit Melatonin 4000 je 100 tablet. Vzhledem k tomu, že doporučená denní dávka je ¼ tablety před spaním, obsahuje jedno balení celkem 400 porcí. 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *