Nejlepší polštář na krční páteř

Nejlepsi Polstare Na Bolest Krcni Patere

Známe to asi každý – probuzení se ztuhlým krkem a nepříjemná bolest, která ne a ne odeznít. Pokud podobnou situaci zažíváte častěji, než by vám bylo milo, přišel čas s tím něco udělat. Péče o krční páteř však nespočívá pouze ve správném držení těla nebo koupi kvalitní matrace – klíčovou roli hraje především správně zvolený polštář. Pojďme se společně podívat na zdravotní polštáře, které vám pomohou proti bolesti šíje.

 • Chybu rozhodně neuděláte pořízením anatomického polštáře nanoSPACE, který je vyroben z kvalitní paměťové pěny o výšce 8 cm. Příjemným bonusem je hypoalergenní úprava😷.
 • Pokud vám vyhovují polštáře ve tvaru vlnky🌊, která přesně kopíruje správné postavení krční páteře a hlavy při spánku na boku, doporučit vám můžu anatomický polštář Paris. Ten je doplněn perforací pro vyšší prodyšnost a odvětrávání.
 • Ve tvaru vlnky je rovněž o něco levnější polštář Termopur vyrobený z paměťové pěny LAZY-FOAM, která reaguje na zátež a teplo a skvěle se přizpůsobí páteři👌.

Ačkoliv vás může na první pohled zaskočit obrovská nabídka nejrůznějších anatomických a zdravotních polštářů, výběr rozhodně nepodceňujte. Pokud vás bolí krční páteř (jak spát při bolesti krční páteře), případně vás trápí časté bolesti hlavy a nekvalitní spánek, nákup vhodného polštáře je rozhodující. Mluvím z vlastní zkušenosti – ani ta nejlepší matrace nevyřeší bolesti krční páteře, pokud spíte na příliš vysokém, či naopak nevhodně tvarovaném polštáři. Jak vám prozradím dále v článku, jeho správný výběr ovlivňuje hned několik faktorů, od vaší oblíbené spánkové polohy po použitý materiál.

3 nejlepší polštáře na krční páteř

Žebříček nejlepších anatomických polštářů

PořadíNázevCenaMateriálHodnoceníProhlédnout
1.Protiroztočový anatomický zdravotní polštář nanoSPACE2 499 KčVisco pěna, nanovlákenná membrána99 %E-shop
2.Anatomický polštář Paris1 440 KčVisco pěna95 %E-shop
3.Anatomický polštář Termopur1 220 KčVisco pěna94 %E-shop
4.Anatomický polštář Magniflex Classico Wave2 490 KčVisco pěna94 %E-shop
5.Anatomický polštář Magniflex MagniCool Standard2 990 KčVisco pěna92 %E-shop
6.Visco polštář luxury259 KčVisco pěna80 %E-shop

Recenze anatomických polštářů pro rok 2023

1. Protiroztočový anatomický zdravotní polštář nanoSPACE

Polštář české značky nanoSPACE zaujme především použitím speciálního materiálu, který naprosto minimalizuje množení roztočů a dalších bakterií. Z toho důvodu je ideální volbou pro osoby citlivé na prach a prachové roztoče. Co se týká vnitřní náplně, je vyrobano ze standardní paměťové pěny s otevřenou buněčnou membránou, která mění svoji tuhost v závislosti na teplotě a tlaku těla.

Osobní zkušenost

Jak už bývá u srovnání polštářů a dalšího ložního prádla tak trochu tradicí, na prvním místě se umístil polštář české značky nanoSPACE. S produkty této značky už mám zkušenost, a věděl jsem tak, co zhruba očekávat, minimálně z hlediska hypoalergenního potahu. Co se týká samotného polštáře, respektive náplně, paměťová pěna je u anatomických polštářů prakticky základem, a jinak tomu není ani v případě tohoto polštáře. Celkově se jedná o velice kvalitní kousek, na kterém se výborně vyspíte.

Cena (při publikaci)2 499 Kč
Materiál svrchníNanovlákenná membrána, mikrovlákno
Materiál náplněVisco pěna
Váha1 300 g
Rozměry42 x 66 cm
VlastnostiHypoalergenní, vhodný pro astmatiky

Výhody proč ANO

 • Pro alergiky a astmatiky
 • Dvojitý či jednoduchý zip
 • Testováno na TZÚ v Brně, TUL a SZÚ
 • Český výrobce
 • Snadná údržba (lze prát v pračce

Nevýhody proč NE

 • Vyšší cena

2. Anatomický polštář Paris

Polštář Paris značky Materasso je vyroben odléváním paměťové pěny z forem, díky čemuž nabízí vysoký komfort. Polštář je doplněný speciální příčnou perforací, která poskytuje vysokou vzdušnost a odvětrávání polštáře během spánku. Nechybí praktický velurový potah, který lze prát v pračce.

Osobní zkušenost

Pokud vás nijak zvlášť netrápí alergie na prach a prachové roztoče, doporučit vám můžu i tento polštář. Opět je vyroben z paměťové pěny, který poskytuje vysoké pohodlí při spánku. Ocenit musím hlavně příčnou perforaci, která není u anatomických polštářů nijak častá. Musím říct, že ze strany výrobce se jednalo o skvělý tah, jelikož zvyšuje odvětrávání a celkovou prodyšnost, která bývá u polštářů z pěny kamenem úrazu. Myslím, že ideální volbou bude hlavně pro ty, kteří se při spánku více potí.

Cena (při publikaci)1 440 Kč
Materiál svrchníVelur
Materiál náplněVisco pěna
VáhaVýrobce neuvádí
Rozměry60 x 43 cm
VlastnostiOdvětrávání

Výhody proč ANO

 • Odvětrávání
 • Vyrobeno v EU
 • Snadná údržba

Nevýhody proč NE

 • Menší rozměry

3. Anatomický polštář Termopur

Polštář Termopur značky Materasso je vyroben z paměťové pěny LAZY-FOAM, která dobře reaguje na teplo zátěž. Díky tomu se polštář skvěle přizpůsobí tvaru páteře a poskytuje vysoké pohodlí. Nechybí samozřejmě ani praktický velurový potah, který lze bez obav prát v pračce.

Osobní zkušenost

O něco levnější alternativou předchozího produktu je anatomický polštář Termopur. Opět je vyroben z klasické paměťové (visco) pěny, která je zárukou vysokého pohodlí. Opět musím pochválit snímatelný potah, který můžete hodit do pračky a vyprat až na 40 stupňů. Polštář Termopur bohužel nedisponuje žádnou dodatečnou úpravou, jak je tomu v případě polštáře Paris nebo nanoSPACE. Za cenu kolem tisícovky se však pořád jedná o velice kvalitní kousek.

Cena (při publikaci)1 220 Kč
Materiál svrchníVelur
Materiál náplněVisco pěna
VáhaVýrobce neuvádí
Rozměry60 x 39 cm
VlastnostiBez speciálních úprav

Výhody proč ANO

 • Příjemný potah z veluru
 • Vyrobeno v EU
 • Snadná údržba (lze prát v pračce)

Nevýhody proč NE

 • Nemá speciální úpravy
 • Menší rozměry

4. Anatomický polštář Magniflex Classico Wave

Anatomický polštář Magniflex Classico Wave na první pohled zaujme tvarem vlnky, díky kterému nabízí dobrou podporu krční páteře a možnost volby mezi dvěma výškami. Zatímco jako náplň byla použitá visco (paměťová) pěna s perforací pro lepší odvětrávání, svrchním máteriálem je příjemná viskóza. Potah lze prát v pračce až na 30 stupňů Celsia.

Osobní zkušenost

Polštář s perforací jsme tu už jednou měli. Důvodem, proč anatomický polštář Magniflex Classico Wave spadl v mém žebříčku až na čtvrté místo, je jednoduše cena. Přestože se jedná o opravdu kvalitní kousek, který se nebojím doporučit, v mnoha směrech se podobá výše zmiňovanému anatomickému polštáři Paris. Pokud nevíte, který z těchto dvou polštářů vybrat, kromě ceny by rozhodujícím faktorem mohl být potahový materiál – zatímco Paris je potažený obalem z veluru, tento polštář má potah z kvalitní viskózy.

Cena (při publikaci)2 490 Kč
Materiál svrchníViskóza
Materiál náplněVisco pěna
VáhaVýrobce neuvádí
Rozměry60 x 43 cm
VlastnostiPerforační systém Airyform

Výhody proč ANO

 • Odvětrávání
 • Dvě různé výšky
 • Snadná údržba

Nevýhody proč NE

 • Menší rozměry
 • Vyšší cena

5. Anatomický polštář Magniflex MagniCool Standard

Další anatomický polštář značky Magniflex se může pochlubit důrazem na odvětrávání a prodyšnost. To zajišťuje jak speciální prodyšný potah z materiálu MagniCool, tak perforace v paměťové pěně Memoform. Na rozdíl od polštáře výše nabídne klasický tvar zužující se směrem k okrajům. Potah lze prát v pračce až na 30 stupňů Celsia.

Osobní zkušenost

Přestože osobně dávám přednost polštářům ve tvaru vlnky, tento polštář rozhodně stojí za pozornost. Pokud se nenecháte odradit vyšší cenou, těšit se můžete na vysokou prodyšnost, za kterou stojí hlavně speciální potahový materiál a perforace ve středu polštáře. Opět kvituju možnost praní potahu v pračce a o něco větší rozměry než v případě již zmiňovaného polštáře této značky.

Cena (při publikaci)2 990 Kč
Materiál svrchníPotahový materiál MagniCool
Materiál náplněVisco pěna Memoform
VáhaVýrobce neuvádí
Rozměry72 x 42 cm
VlastnostiRegulace teploty

Výhody proč ANO

 • Odvětrávání
 • Regulace teploty
 • Směrem k okrajům se zužuje
 • Snadná údržba

Nevýhody proč NE

 • Vyšší cena

6. Visco anatomický polštář Luxury

Anatomický polštář Luxury je opět vyroběn z paměťové pěny, tentokrát ve tvaru tyčinek, které se mohou pochlubit dobrými termoregulačními vlastnostmi a vysokým pohodlím. Přestože je použitá pěna recyklovaná, splňuje všechny požadavky na zdravotní nezávadnost – pocházejí z předem certifikovaných surovin STANDARD 100 by OEKO – TEX vybraných profesionály v oblasti kvality. Polštář doplňuje snímatelný potah z příjemného mikrovlákna s prošíváním

Osobní zkušenost

Jak asi napovídá poslední místo v tabulce, tento polštář nenabídne nic speciálního – přestože plní svůj účel, na své soupeře zkrátka nestačí. Snad až na jedinou oblast. Cenu. Pokud nechcete dávat za anatomický polštář tisíce korun, což je samozřejmě pochopitelné, tento kousek bude podle mě dobrou a levnou alternativou. Myslím, že vzhledem k nízké ceně se může jednat taky o skvělý cestovní polštář či polštář pro hosty, kdy zkrátka nechcete investovat velké peníze do něčeho, co budete využívat pouze příležitostně.

Cena (při publikaci)259 Kč
Materiál svrchníProšívané mikrovlákno
Materiál náplněRecyklovaná visco pěna
VáhaVýrobce neuvádí
Rozměry75 x 45 cm
VlastnostiBez speciálních úprav

Výhody proč ANO

 • Nízká cena
 • Štědré rozměry
 • Český výrobek
 • Snadná údržba

Nevýhody proč NE

 • Nemá speciální úpravy

Jak vybrat nejlepší polštář na krční páteř?

Jde vám z obrovské nabídky hlava kolem? Není divu – výrobců je hodně a na první pohled se mohou všechny anatomické a zdravotní polštáře na krční páteř zdát totožně kvalitní. V tuto chvíli se však sluší říct, že u výběru nejde jen o samotnou kvalitu výrobku – každý z nás má trochu jiné anatomické postavení páteře a zkrátka každý prospíme noc v trochu jiné poloze. Při výběru je tak důležité zohlednit hlavně své vlastní návyky a stavbu těla. Pojďme se podívat blíže na jednotlivé faktory, které vám mohou výběr vhodného polštáře na krční páteř usnadnit.

Tvar polštáře na krční páteř

Přestože se může zdát, že hlavní roli hraje použitý materiál, není tomu tak. Správnou polohu krční páteře při spánku ovlivňuje především tvar polštáře. Při výběru ideálního tvaru je vhodné zohlednit především své spánkové návyky, respektive polohu, ve které nejčastěji spíte. Ta ovlivní jak celkový tvar polštáře, tak jeho výšku, která s tvarem nedílně souvisí.

Spánková poziceVýška a tvar polštáře
Na zádechSpíše nižší polštář, ve tvaru klasického obdélníku
Na bokuDostatečně vysoký, ve tvaru vlnky
Na břiše*Velice nízký, plochý polštář ve tvaru obdélníku
Časté střídání polohyUniverzální polštáře, případně polštáře s nastavitelnou výškou

*Spaní na břiše není pro krční páteř příliš zdravé, a nejlépe uděláte, když se naučíte spát na boku či zádech, třeba právě pořízením kvalitního polštáře ve tvaru vlnky, která podporuje správné postavení šíje.

Rozměry polštáře na krční páteř

Kromě výšky polštáře je samozřejmě vhodné zvážit také další rozměry, tedy šířku a délku. Vhodné rozměry polštáře na krční páteř mohou být mírně individuální, ale orientovat se můžete podle těchto dvou základních pravidel:

Délka polštáře: Obvykle by měla být délka polštáře dostatečná, aby podpírala nejen krk, ale také horní část zad, což pomáhá udržet krční páteř v přirozené pozici a minimalizovat ohnutí. Doporučená délka polštáře je obvykle kolem 50-70 cm.

Šířka polštáře: Šířka polštáře by měla být dostatečná, aby podpírala hlavu a krk, ale neměla by být natolik široká, aby způsobovala přehřátí nebo nepohodlí. Obvykle se pohybuje kolem 30-40 cm. Přesná šířka může být ovlivněna vaší postavou a velikostí ramen. Ženy obecně potřehují užší polštáře než muži.

Materiál polštáře na krční páteř

Existuje několik různých materiálů, které se používají při výrobě polštářů na krční páteř, a každý z nich má své výhody a nevýhody. Ty mohou být dobrou nápovědou, který z materiálů bude tou pravou volbou právě pro vás. Osobně dávám přednost polštářům z paměťové pěny, při výběru však dejte na své vlastní potřeby a požadavky.

Pěnové polštáře

Výhody:

 • Dobrá podpora krční páteře a hlavy,
 • Dostupné v různých tvrdostech (měkké, střední, tvrdé),
 • Hypoalergenní vlastnosti.

Nevýhody:

 • Mohou zadržovat teplo a způsobit pocení,
 • Trvá, než se přizpůsobí tvaru těla.

Memory foam (paměťová, visco, líná pěna)

Výhody:

 • Přizpůsobuje se tvaru krku a hlavy,
 • Dobrá distribuce tlaku, prevence otlačenin,
 • Pomáhá udržovat správnou polohu krku během spánku.

Nevýhody:

 • Může být náchylná k zadržování tepla.

Gelové polštáře:

Výhody:

 • Dobrá podpora páteře,
 • Tlumící vlastnosti,
 • Snižuje zadržování tepla,
 • Přizpůsobivý tvar.

Nevýhody:

 • Těžší než jiné polštáře,
 • Vyšší cena v porovnání s jinými materiály.

Latexové polštáře:

Výhody:

 • Přirozeně hypoalergenní a odolné roztočům,
 • Dlouhá životnost,
 • Dobrá podpora a pohodlí.

Nevýhody:

 • Vyšší cena,
 • Může mít specifický zápach.

Výběr správného materiálu polštáře závisí na vašich individuálních preferencích a potřebách. Měli byste zvážit, jaký materiál vám poskytne největší pohodlí, zohlednit alergie a citlivost na zápach, a také se zaměřit na míru podpory krční páteře. Určitě se nezapomeňte zaměřit i na správný výběr matrace pro bolavá záda.Nejlepší je vyzkoušet několik různých možností a vybrat ten, který vám nejlépe vyhovuje, případně si přečíst recenze ostatních zákazníků, které jsou dobrou nápovědou o kvalitě polštáře a zvoleného materiálu.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *