Nejlepší brýle proti modrému světlu

Přemýšlíte, jak ochránit svůj spánkový cyklus před škodlivým modrým světlem z obrazovek? Naše recenze a doporučení na brýle proti modrému světlu vám pomohou najít ideální řešení pro váš zdravější spánek a lepší zdraví očí.

 • Modré světlo narušuje náš spánkový cyklus tím, že mate vnitřní hodiny, což vede k problémům se spánkem.
 • Brýle proti modrému světlu blokují škodlivé spektrum a pomáhají zlepšit kvalitu spánku.
 • Existují různé typy brýlí na trhu, od dioptrických po nedioptrické, s různým stupněm blokace modrého světla.
 • Správný výběr brýlí závisí na vaší denní aktivitě a citlivosti na modré světlo.

Jaké brýle proti modrému světlu vybrat pro zlepšení spánku?

Pro zlepšení spánku jsou ideální brýle, které blokují 100 % modrého světla, zejména ve večerních hodinách před spaním. Během dne jsou vhodné brýle blokující 10-35 % modrého světla pro práci s elektronikou bez zkreslení barev.

Jaké brýle proti modrému světlu doporučujeme koupit

Jaké brýle jsou nejlepší?

Shrnutí: Brýle proti modrému světlu opravdu fungují. Já na citlivost očí hodně trpím, takže z toho důvodu jsem senzitivní na všechny možné podněty a podráždění. Brýle používám po celý den při práci na počítači a červené si beru večer před spaním. Asi se budete divit, ale už po prvním dni budete cítit, jak jsou oči odpočatější a nepálí. Těžko soudit, jestli mají brýle proti modrému světlu nějaký vliv na melatonin nebo spánkové fáze. Faktem ale je, že mnoho lidí, kterých jsem se ptal, si používání brýlí pochvaluje. Nevýhodou brýlí blokující modré světlo tak zůstává, že není možné přesně tvrdit, že mají vliv na tvorbu spánkového hormonu. Za mě ale brýle mohu doporučit používat, protože minimálně při práci na počítači nebo při koukání do obrazovek a displejů budou oči skákat radostí.

Jaké jsou moje zkušenosti a jak vybrat brýle proti modrému světlu?

Na oči hodně trpím. O to ví, když musím celý den koukat do monitoru. Ačkoliv na něm mám nějaký vestavěný filtr světla, tak z něho mám oči spíše unavené. Z toho důvodu jsem testoval brýle proti modrému světlu. Nechci působit zaujatě, ale pravdou je, že po prvním použití už jsem cítil úlevu. Na monitoru jsem vestavěný filtr vypnul a nasadil jsem brýle. S brýlemi jsou barvy a tvary na monitoru ostřejší. A to brýle proti modrému světlu nejsou dioptrické.

Mito Light Bryle Proti Modremu Svetlu 4

Pokud porovnám brýle s vestavěným filtrem, tak musím říct, že vestavěný filtr na monitoru je nešikovný oranžový obarvovač obrazu. Brýle sice také lehce zabarví obraz do oranžova, ale velice nepatrně. Tedy ono záleží na tom, jaká skla brýlí zvolíte. Brýle s filtrem modrého světla, který filtruje více jak 60 % modrého světla. Taková skla už jsou zbarvena do žluta až do oranžova. Pokud si koupíte brýle na práci, tak ty mají skla čirá. Ty nezbarvují obraz, a přeci filtrují modré světlo.

Lentiamo Bryle Na Pc 11

Abych to shrnul. Brýle proti modrému světlu určitě doporučuji. Používám je sporadicky, protože ne vždy jsem na světlo citlivý a ne vždy se mi chce brýle nosit. Patřím mezi lidi, které brýle spíše omezují. To znamená, že mi na očích a nose brýle vadí. Každopádně, když to celý pracovní den vydržím, tak odpoledne odcházím od monitoru a nebolí mě oči. A to mi za to stojí.

Kolik % blokování modrého světla vybrat?

Příliš modrého světla očím škodí, ale není dobré eliminovat ho úplně, protože by se vám nakonec ze života vytratila modrá barva úplně. A to určitě nechcete. Na trhu je k dostání mnoho brýlí, které dokáží blokovat až 100 % modrého a zeleného světla. Většina lidí se nechá zmást nejvyšším údajem 100 % a okamžitě sáhnou po těchto brýlích. A to není dobře.

Brýle na práci

Lentiamo Bryle Na Pc 13

Brýle blokující modré světlo se také často nazývají brýle na počítač. Logicky z toho vyplývá, že jsem určené k tomuto účelu, ale v dnešní době se mimo počítačů hodí i pro práci na mobilních telefonech nebo tabletech a jiných zařízeních, která vyzařují modré světlo. Brýle na práci by měly blokovat modré světlo od 10 %-35 %. Pokud hledáte brýle pro práci, tak si pořiďte ty, které mají čirá skla. Takové brýle blokují jen tu nejintenzivněji část modrého spektra, které očím škodí a ničí je, ale neblokují zbytek modrého světla, které potřebujeme, abychom měli dostatek energie.

Brýle pro zlepšení kvality spánku

Během dne neustále koukáme do přístrojů, které vyzařují modré světlo. Jeho nadměrnost nám škodí a může snižovat tvorbu melatoninu, což potom vede třeba k tomu, že budete muset vybrat nějaký doplněk stravy, který melatonin zvyšuje. Typicky pak budete hledat nejlepší melatonin. Některé studie uvádí, že koukání do mobilu nebo na televizi před spaním může vést až k narušení spánkových vzorců. V podstatě vám pak déle trvá než usnete. Pokud se nedokážete večer vzdát sledování displeje, tak si vyberte brýle, které dokáží blokovat 100 % modrého světla. Tyto brýle se nasazují asi 1,5 hodiny před spaním.

Jaké brýle tedy vybrat?

Brýle vybírejte podle toho, k čemu mají sloužit. To je důležité. Pokud chcete například brýle na počítač a na práci, tak vybírejte ty u nižší hranice blokace modrého světla. Existuje totiž několik typů:

Mito Light Bryle Proti Modremu Svetlu 5
 • Brýle k počítači a na práci – pokud brýle potřebujete k práci a je pro vás důležitý nezkreslený pohled, vybírejte ty s méně zatemněnými skly. Jejich nevýhodou však je poměrně nízká účinnost, co se týče vlivu na spánek. Blokace by měla být v rozmezí od 10 do 35 %. Záleží na citlivosti vašich očí.
 • Brýle k televizi nebo mobilu – sledování televize nebo surfování na telefonu není tak náročné na to, aby nebyl obraz zkreslený, za to je velmi náročné na zrak samotný. Výborné jsou brýle se s lehce žlutými až oranžovými skly, které blokují cca do 75 % modrého světla napříč spektrem. 
 • Brýle pro zlepšení spánku – před spaním určitě koukáte do mobilu, na televizi, do počítače a podobně. To je samozřejmě špatně, ale abyste se neomezovali z vlastních zvyků, tak si vyberte brýle s oranžovými skly, které blokují až 100 % modrého spektra.
Orientační procenta brýlí proti modrému světlu.

Co je to modré světlo?

Spektrum modrého světla lze rozdělit na dvě části. Světlo v rozmezí 380 nm a 470 nm je škodlivé a může způsobovat množství problémů jako je nespavost nebo různá onemocnění očí. Modrému světlu od 470 nm do 500 nm se říká také tyrkysové, a je pro člověka prospěšné. Řídí totiž náš biorytmus, chrání oči před namáháním jinými typy světla a pomáhá s průběhem různých procesů v mozku během dne. Ono je to samozřejmě trochu složitější.

Modré světlo jako takové pro nás není škodlivé, ale protože se mu vystavujeme až příliš, tak to má negativní dopad na naše oči a organismus. Například UV (ultrafialové záření) je pro nás daleko škodlivější, takže se mu také bráníme různými UV filtry. Příliš modrého světla může potlačovat tvorbu melatoninu, který se vytváří v noci. Vlastně si sami škodíme tím, že celý večer koukáme na TV, do mobilu nebo do počítače. Mozek se pak nedokáže dostat do večerního rytmu, kdy se snaží uklidnit celý organismus ke spaní a celkové regeneraci. Modré světlo mu v tom brání, protože si mozek myslí, že je pořád den. Vystavování se modrému světlu před spaním narušuje spánkový režim. Jak z toho ven? Nekoukejte do mobilu nebo si pořiďte brýle proti modrému světlu.

Jaký vliv má modré světlo na spánek?

Působení modrého světla řídí cirkadiánní rytmus a ve dne zabraňuje produkci melatoninu (spánkového hormonu). Obrazovky televizí, mobilních telefonů, monitory počítačů, ale i zářivky produkují intenzivní škodlivé modré světlo, které náš biorytmus narušuje. 

Tvorba melatoninu je totiž závislá na podnětech ze sítnice oka. Pokud je oko stále vystaveno modrému světlu, má tělo pocit, že je den a melatonin neprodukuje. Před spánkem je tedy vhodné zamezit vlivu tohoto světla, jinak hrozí potíže s usínáním nebo celkově zhoršená kvalita spánku a následně únava a vyčerpání.

Co jsou brýle proti modrému světlu?

Mito Light Bryle Proti Modremu Svetlu 3

Pokud si nedokážete večer bez televize či mobilu představit, můžete sáhnout po brýlích proti modrému světlu. Vypadají jako klasické brýle, jejich skla však disponují speciálním filtrem, který nežádoucí záření nepropouští. Skla bývají žlutá až oranžová a nijak zásadně nesnižují viditelnost.

Jaké jsou typy brýlí?

Dioptrické – filtr proti modrému světlu může být součástí jakýchkoliv dioptrií. Optiky běžně toto „vylepšení“ nabízejí při pořizování brýlí a v dnešní době jsou skla opatřená filtry k nerozeznání od těch bez nich. Filtry na dioptrických brýlích skvěle ochrání zrak, nicméně obvykle nejsou dostatečně silné na to, aby blokovali všechno modré světlo.

Nedioptrické – tyto brýle jsou většinou přímo určeny k večernímu nošení u obrazovek. Jejich skla mohou mít žlutou, oranžovou nebo zelenou barvu a brání v pronikání až 100 % modrého světla a jsou perfektními pomocníky při správné spánkové hygieně. Zbarvení skel však není pravidlem, i nedioptrické brýle mohou mít skla čirá a podobný filtr jako je tomu u dioptrických brýlí.

Skvělými brýlemi k počítači, které můžete vynést klidně do kanceláře, jsou třeba Meller Blue Light, brýle GUNNAR nebo Ray-Ban Everglasses. Jedná se o opravdu moderní vkusné kousky, které jsou k nerozeznání od běžných dioptrických skel.

Jak snížit vliv modrého světla?

Přes den je působení modrého světla žádoucí, nicméně alespoň dvě hodiny před spaním bychom měli jeho působení zabránit. Nedostatkem kvalitního spánku si totiž zaděláváme na množství psychických i fyzických problémů, kterým lze snadno předejít.

Omezte ve večerních hodinách zdroje modrého světla – nejlépe 2 hodiny před spánkem vypněte televizi, počítač a dejte stranou telefon. Pokud byste si rádi užili večer film nebo máte práci na počítači, použijte kvalitní brýle proti modrému světlu recenze.

Vyměňte zářivky – používejte doma žárovky s teplejším tónem. Studené bílé světlo LED zářivek není vhodné pro večerní svícení před spaním. Využijte noční režim obrazovky – telefony, ale i mnohé počítače a moderní televize již mají volbu nočního režimu obrazovky. Ta změní barvy na teplejší tóny a co nejvíce omezí produkci modrého světla.

Brýle proti modrému světlu recenze

Brýle si určitě vybírejte a pořiďte v kvalitní optice nebo v ověřených e-shopech, abyste předešli nákupu nefunkčních padělků. V našem žebříčku figurují pouze kvalitní a ověřené e-shopy.

1. Barner Dalston (brýle s filtrem modrého světla na práci u počítače)

Pokud hledáte skutečně kvalitní brýle proti modrému světlu a neváháte si za ně připlatit, jednoznačně nejlepší volbou budou brýle Barner Dalston. Pochlubit se mohou kvalitními organickými skly, která dokáží blokovat 45 až 60 procent modrého světla v závislosti na jeho vlnové délce. Přestože jsou k dostání pouze v jedné unisex velikosti, díky flexibilním pantům se přizpůsobí každému obličeji. Praktická je tako pogumovaná povrchová úprava a nízká váha. Vybírat můžete ze sedmi barevných variant – kromě černé klasiky nechybí například modrá, růžová či hnědá. Brýle Barner Dalston recenze.

Výhody proč ANO

 • Několik barevných variant
 • až 100% blokace modrého světla
 • Ideální pro zlepšení spánku
 • Lze nosit i přes den
 • Dobře sedí (flexibilní panty)
 • Nízká váha

Nevýhody proč NE

 • Vyšší cena
 • Univerzální velikost

2. Swing Black (na večerní práci a sledování televize)

Chcete brýle, které pohltí naprosté maximum modrého záření? Doporučit vám můžeme brýle Swing Black, které jsou díky oranžově zabarvených sklům schopné zablokovat 100 % modrého světla, a jsou tak ideální k večernímu používání elektroniky. Brýle jsou k dostání v černé barvě a unixex designu. Potěší také poměrem výkonu a ceny, a jsou tak ideální volbou v případě, že hledáte kvalitní brýle proti modrému světlu do 500 Kč. Nevýhodou může být fakt, že vzhledem k výraznému zabarvení skel nejsou vhodné k celodennímu nošení. Swing Black recenze.

Výhody proč ANO

 • 100% blokace modrého světla
 • Ideální pro zlepšení spánku
 • Univerzální design
 • Nízká cena

Nevýhody proč NE

 • Univerzální velikost

3. Ray-Ban New Wayfarer

Alternativou pro všechny, které chtějí brýle proti modrému světlu nosit opravdu po celý den, jsou brýle Ray-Ban New Wayfarer. Modré světlo blokují pouze do dvaceti procent, díky čemuž nemění percepci barev, zároveň však mírní únavu a pálení očí z dlouhé práce před monitorem. Nechybí klasický Ray-Ban design, čirá skla a možnost výběru ze tří různých velikostí. Součástí balení je navíc originální pouzdro na brýle a praktický hadřík. Jedinou nevýhodou tak zůstává především vysoká cena, díky obroučkám z odolného plastu vám však budou sloužit opravdu dlouho. Lentiamo brýle na počítač recenze.

Výhody proč ANO

 • Kvalitní provedení
 • 20% blokace modrého světla 
 • Vhodné pro každodenní nošení
 • Pro práci na PC
 • Snižují jas
 • Tři velikosti
 • Součástí balení obal a hadřík

Nevýhody proč NE

 • Vysoká cena

4. Meller Fogo Black

Cenovou zlatou střední cestou jsou brýle proti modrému světlu značky Meller Fogo s černými obroučky. Unisex brýle v neutrálním designu jsou vybaveny Blue Light filtrem, který pomáhá předcházet únavě zraku při práci na počítači. Kromě toho, že blokují 35% modrého světla (a jsou tak stále vhodné pro celodenní nošení), zvyšují kontrast a poskytují 100% ochranu před nebezpečnými UV paprsky. K dostání jsou v balení s hadříkem a originálním obalem na brýle.

Výhody proč ANO

 • Zvyšují kontrast
 • Snižují únavu očí
 • 35% blokace modrého světla
 • 100% blokace UV paprsků
 • Průměrná cena
 • Součástí balení obal a hadřík

Nevýhody proč NE

 • Pouze jedna velikost

5. Ray-Ban Aviator

Chtěli byste ochránit svůj zrak před negativním působením modrého světla z displejů, ale nechcete obětovat svůj styl? Pak vsaďte na brýle proti modrému světlu Aviator značky Ray-ban, které na první pohled zaujmou leteckým designem. Brýle s kovovými obroučky v několika různých velikostech jsou vybaveny speciálními skly s filtrem, který blokuje nejen modré světlo, ale také škodlivé UV záření ze slunce. Jsou vhodné k celodennímu nošení.

Výhody proč ANO

 • Stylový design
 • Lehká konstrukce
 • Blokace modrého světla i UV záření

Nevýhody proč NE

 • Vysoká cena

6. Gunnar Enigma

Pro práci na počítači či hraní her neuděláte chybu ani s brýlemi proti modrému světlu Gunnar Enigma. Masivní, avšak lehké černé obroučky se mohou pochlubit dlouhou životností a odolností, nechybí ani čirá skla s antireflexní úpravou, ve které se nebude odrážet displej počítače. Kromě minimalizace negativních účinků modrého světla zvyšují jas a kontrast. Nespornou výhodou je také široký zorný úhel, anatomicky tvarované nožičky a nosní opěrka. Součástí balení je hadřík a obal na brýle. 

Výhody proč ANO

 • Ochrana proti modrému světlu
 • Antireflexní úprava
 • Vhodné pro práci na počítači
 • Lehká a odolná konstrukce
 • Obal součástí balení

Nevýhody proč NE

 • mírně vysoká cena

7. BrainMarket Greenhorn

Hledáte brýle, které zablokují nejen modré, ale také zelené světlo? Řešení se ukrývá v modelu Greenhorn značky BrainMarket. Díky výraznému zabarvení skel blokují 100 % modrého i zeleného světla, a jsou tak ideálním pomocníkem pro lepší spánek, a to za bezkonkurenční cenu. Součástí balení je také praktický obal na brýle.

Výhody proč ANO

 • Kvalitní provedení
 • 100% blokace modrého i zeleného světla
 • Ideální před spaním
 • Součástí balení obal
 • Nízká cena

Nevýhody proč NE

 • Unisex velikost
 • Nevhodné pro celodenní nošení

8. Meller Bio

Myslíte při nákupu na životní prostředí? Pak vás určitě zaujmou brýle proti modrému světlu Bio značky Meller, které se mohou pochlubit nízkou uhlíkovou stopou – vyrobeny byly ze 45 % z recyklovaného plastu. Unisex brýle navíc zaujmou stylovým želvovinovým zbarvením a nadčasovým designem, který doplňují čirá skla se speciální úpravou. Brýle Meller Bio dokáží zablokovat až 30 % modrého světla. Vzhledem k poměrně příjemné ceně potěší také dlouhou životností. Součástí balení je obal na brýle a praktický hadřík.

Výhody proč ANO

 • Nízká uhlíková stopa
 • Stylový design
 • Blokace 30% modrého světla
 • Vysoká odolnost

Nevýhody proč NE

 • Mírně vysoká cena
 • Jedna velikost (unisex)

Časté dotazy u brýlí proti modrému světlu

Není dobré během dne blokovat 100 % modrého světla. Brýle určené pro práci by měly blokovat od 10-35 % modrého světla. Brýle pro kvalitnější spánek by měly blokovat 100 % modrého světla. Tyto brýle se však nasazují až 1,5 hodiny před spaním. Ty nejlepší brýle proti modrému světlu blokují 100% modrého světla pod 410nm a 45% modrého světla ve spektru 410nm – 450nm. Což umožňuje takové brýle nosit při práci nebo při sledování tv po delší dobu.

Při dlouhé práci na počítači vám může bolet hlava a pálit oči, které pálí vlastně kvůli vysychání oka. Po dlouhých dnech u počítače pak večer hůře vidíte. Modré světlo je pro oči přirozené, ale zdlouhavé vysedávání před monitory zvyšuje jeho dávku, která očím škodí.

Články a recenze v kategorii Modré světlo

Modre Svetloo

Co je to modré světlo? Jak nám škodí a jak se mu bránit?

Vydáno
S termínem modré světlo už jste se nejspíš někdy setkali, především pokud trpíte nespavostí. Je totiž jednou z prvních věcí, na kterou byste si v případě nekvalitního spánku měli dát pozor. Bohužel kvalita spánku není jedinou…
Brainmarket Bryle Protimodremusvetlu

RECENZE: Brýle BrainMarket

Vydáno
Když nás trápí nespavost, obvykle se snažíme najít příčinu v nezdravém životním stylu, stravě či nedostatku pohybu. Bohužel se často zapomíná na opravdu důležitý faktor, kterému se v moderní společnosti prakticky nevyhneme – modrému světlu. Naštěstí existuje mnoho…
Barner Dalston Recenze Bryle

RECENZE: Brýle Barner Dalston

Vydáno
Modré světlo vyzařující z obrazovek se stále častěji dává do spojitosti s nekvalitním spánkem či dokonce nespavostí. Není proto divu, že kromě nepřeberného množství mobilních aplikací se objevily také brýle, které modré světlo dokáží efektivně blokovat. V dnešní recenzi…
Zdroje Modreho Svetla

Jak modré světlo ovlivňuje spánek?

Vydáno
Asi se shodneme, že není nad pocit, když se probudíme krásného letního dne plní energie. Jedním z důležitých faktorů, který ovlivňuje naši náladu, je modré světlo, které je součástí slunečních paprsků. Přestože sluneční světlo se skládá ze…
Mitolight Recenze

MITO LIGHT Brýle Blue Blockers (recenze)

Vydáno
Trápí vás nejen nekvalitní spánek a neschopnost rychle usnout, ale také pálící a unavené oči? Pracujete alespoň pět hodin denně na počítači a večery trávíte prohlížením sociálních sítí či sledováním seriálů? Pokud jste si alespoň na…
Lentiamo Bryle Na Pc Recenze

Recenze: Lentiamo brýle na počítač

Vydáno
Trávíte většinu svého pracovního dne u počítače a odpoledne naopak u obrazovky mobilního telefonu či tabletu? Bolí vás často hlava, pálí vás oči nebo špatně spíte? Na vině je možná modré světlo. A jelikož já splňuji…
Recenze

Recenze – dioptrické brýle Lentiamo proti modrému světlu

Vydáno
Hledáte dioptrické brýle, které plní nejen svou funkci, ale nabídnou i něco víc? Nebo trávíte příliš mnoho času u počítače a bolí Vás z něj oči? Pak je tato recenze přímo pro Vás. Představení e-shopu Své…

Zdroje

 • ALTMANOVÁ, Tereza. \textit{Vliv filtrace modré složky světla na míru stresu řidičů způsobeného oslněním moderními LED světlomety} [online]. Olomouc, 2022 [cit. 2023-02-17]. Dostupné z: https://theses.cz/id/h7tr4r/. Bakalářská práce. Univerzita Palackého v Olomouci, Filozofická fakulta. Vedoucí práce RNDr. Ladislav Stanke, Ph.D.
 • ZAVÁDĚJÍCÍ MARKETING 👓 Pravda o brýlích s „modrým“ filtrem na PC #hynekmedricky – YouTube. YouTube [online]. Copyright © 2023 Google LLC [cit. 17.02.2023]. Dostupné z: https://www.youtube.com/watch?v=JLrjJJTo978
 • NEJEZCHLEBOVÁ, Veronika. \textit{Vliv modrého světla na zdraví člověka} [online]. Zlín, 2021 [cit. 2023-02-17]. Dostupné z: https://theses.cz/id/0qycsr/. Bakalářská práce. Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Fakulta humanitních studií. Vedoucí práce Mgr. Ondřej Vávra.
 • Modré světlo a brýle proti modrému světlu | 4health.cz. 4health.cz | Zdraví na prvním místě [online]. Copyright © 2023 [cit. 17.02.2023]. Dostupné z: https://www.4health.cz/clanek/modre-svetlo-bryle-proti-nemu
 • Čiré brýle s modrým filtrem vs červené brýle❓ Modrý antireflex čirých brýlí – kdy pomáhá a kdy ne? – YouTube. YouTube [online]. Copyright © 2023 Google LLC [cit. 17.02.2023]. Dostupné z: https://www.youtube.com/watch?v=zvWjLaJ0TdI
 • What Is Blue Light?. WebMD – Better information. Better health. [online]. Copyright © 2020 WebMD, LLC. All rights reserved. [cit. 17.02.2023]. Dostupné z: https://www.webmd.com/eye-health/what-is-blue-light
 • Blue light has a dark side – Harvard Health. Health Information and Medical Information – Harvard Health [online]. Copyright © 2023 by The President and Fellows of Harvard College [cit. 17.02.2023]. Dostupné z: https://www.health.harvard.edu/staying-healthy/blue-light-has-a-dark-side

2 Komentáře

 1. Dobrý den. Prosím jaké je řešení pro lidi co musí nosit dioptrické brýle. Mám multifokální, vysokoindexní brýle. Jde mi o snížení modrého světla večer při sledování TV a práci na PC. Napadá mě nějaké, které by šli nasadit na dioptrické. Děkuji.

  1. Dobrý den, pokud se podíváte do e-shopu lentiamo (https://remspanek.cz/jdi-bryle-na-pc-lentiamo), a vyhledáte si brýle proti modrému světlu, tak v nabídce lze najít brýle, kde si zvolíte počet dioptrii. Pokud brýle nemůžete najít, obraťte se na náš email a rádi Vám poradíme 🙂 S pozdravem Zdeněk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *