RECENZE: Brýle BrainMarket

Brainmarket Bryle Protimodremusvetlu

Když nás trápí nespavost, obvykle se snažíme najít příčinu v nezdravém životním stylu, stravě či nedostatku pohybu. Bohužel se často zapomíná na opravdu důležitý faktor, kterému se v moderní společnosti prakticky nevyhneme – modrému světlu. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak jeho negativní vliv na kvalitu našeho spánku výrazně eliminovat. Na ten nejúčinnější z nich se podíváme v dnešní recenzi, ve které vám přinášíme hodnocení brýlí 100% blokující modré světlo značky BrainMarket.

Recenze a zkušenosti

Brýle proti modrému světlu 100 % BrainMarket

Vzhledem k plné blokaci modrého světla musíme konstatovat, že účinek je opravdu viditelný. Na rozdíl od nejrůznějších mobilních aplikací či brýlí s nižší procentuální blokací modrého světla téměř okamžitě pocítíte rozdíl v rychlosti usínání, kvalitě spánku i snížené únavě očí. Jedinou větší nevýhodou je tak univerzální velikost, která nemusí přesně sedět úplně každému.

Výhody proč ANO

  • Fungují skvěle večer při práci na PC
  • Po používání se mi lépe usíná
  • Nemám unavené oči

Nevýhody proč NE

  • univerzální velikost

Kdy a proč nám škodí modré světlo?

Nabízí se otázka, proč je vlastně modré světlo škodlivé a jak vlastně zhoršuje kvalitu našeho spánku a nespavost. V prvé řadě je potřeba uvést na pravou míru jeho údajnou škodlivost; rozhodně se nejedná o jednoznačně škodlivý faktor. Modré světlo totiž nalezneme například v denním světle, a je tedy nezbytnou součástí našeho života.

Problém však nastává v okamžiku, kdy jsme modrému světlu vystaveni v době, kdy za okny panuje tma, a to prostřednictvím displejů a obrazovek, které ho vyzařují. Jelikož si náš mozek spojuje modré světlo s bděním, není divu, že po večeru stráveném koukáním na televizi či do mobilního telefonu nedokážeme rychle usnout či nás trápí pálící a unavené oči.

Brainmarket Recenze Bryleprotimodremusvetlu

Jak bojovat s modrým světlem?

V případě, že je hlavním zdrojem modrého světla počítač či mobilní telefon, můžeme ho do jisté míry regulovat nastavením tónování displeje, případně stažením mobilní aplikace pro regulaci modrého světla. Je však nutné si uvědomit, že takto množství modrého světla pouze snižujeme, ale nadále jsme mu vystaveni.

Další problém spočívá především v tom, že modré světlo nevyzařují pouze mobily a počítače, ale například také televizní obrazovka či zářivka, u kterých se již jeho množství reguluje o poznání hůře. Řešení se tak skrývá v brýlích, které dokáží modré světlo blokovat mnohem efektivněji.

Praktické řešení v podobě brýlí proti modrému světlu

Pokud nechcete dvě hodiny před spaním bojovat proti modrému světlu zavedením černé (dvou)hodinky, ideálním řešením jsou právě takzvané brýle proti modrému světlu. Ty jsou k dostání v mnoha různých variantách a procentuální „schopnosti“ blokovat modré světlo. Zatímco brýle s nižšími procenty blokují modré světlo (podobně jako mobilní aplikace) pouze částečně, brýle značky BrainMarket se mohou pochlubit schopností zablokovat škodlivé modré světlo o vlnové délce 380 až 500 nm ze sta procent.

Široká nabídka obroučků

Přestože brýle se schopností 100% blokovat škodlivé modré světlo nalezneme i v sortimentu dalších výrobců a značek, u brýlí v nabídce BrainMarket musíme vyzdvihnout především opravdu široký výběr obrouček. Brýle se tak rozhodně nebudete muset stydět nosit – vybrat si můžete jak model bez obroučků, tak s výraznými tmavými obroučky či stylovými pilotkami, případně také brýle dětské velikosti. Pozitivně kvitujeme také fakt, že výrobce myslel i na osoby nosící dioptrické brýle, které si mohou pořídit alternativu v podobě klipů na dioptrické brýle.

Brainmarket Bryle 100%modresvetlo

Kdy jsou brýle BrainMarket 100% vhodné?

Vzhledem k tomu, že produkce melatoninu se řídí naším cirkadiálním cyklem, který závisí na přirozeném střídaní denní doby, je vhodné nasadit brýle proti modrému světlu přibližně dvě hodiny před spaním. A to jak při práci na notebooku, tak při používání mobilního telefonu či tabletu, sledování televize či v situaci, kdy doma máme zářivky s chladným odstínem světla.

Vhodné naopak příliš nejsou během dne – důvodem je jednoduše fakt, že opravdu stoprocentně blokují veškeré modré světlo, čímž nám prakticky znemožňují vidět odstíny modré barvy. To může být v průběhu běžných denních činností opravdu matoucí, v některých situacích (například při řízení) dokonce nebezpečné. Vždy proto noste brýle proti modrému světlu se 100% blokací pouze v doporučenou denní dobu, tedy přibližně dvě hodiny před spánkem.

Výhody nákupu brýlí na BrainMarket

Pokud zakoupíte brýle proti modrému světlu přímo na e-shopu BrainMarket, získáte bonus v podobě obalu na brýle v hodnotě 299 Kč a ubrousek na čištění mikrovlákna k objednávce zdarma. Díky tomu vám brýle vydrží v perfektním stavu i při každodenním používání, případně se nemusíte bát je s sebou přibalit i na cesty.

Brainmarket Recenze Modresvetlo

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *