Recenze: Lentiamo brýle na počítač

Lentiamo Bryle Na Pc Recenze

Trávíte většinu svého pracovního dne u počítače a odpoledne naopak u obrazovky mobilního telefonu či tabletu? Bolí vás často hlava, pálí vás oči nebo špatně spíte? Na vině je možná modré světlo. A jelikož já splňuji prakticky všechny z uvedených bodů, rozhodl jsem se s neduhy modrého světla vypořádat pomocí brýlí proti modrému světlu značky Lentiamo. Se svou zkušeností a hodnocením se s vámi podělím v dnešní recenzi. Tak pojďme na to!

Lentiamo brýle proti modrému světlu recenze

Pokud pominu výhody e-shopu Lentiamo v podobě virtuálního vyzkoušení a dopravy zdarma, zakoupené brýle splnily veškerá má očekávání. Nejen, že jsou opravdu kvalitně provedené, ale (na rozdíl od nejrůznějších mobilních aplikací proti modrému světlu) skutečně fungují. 

Přestože mně osobně zakoupené brýle skvěle padly, pro majitele netypických rysů může být mínusem fakt, že drtivá většina designů je pouze v unisex verzi, a nemusí tak přesně sedět na drobnější tvář. V tomto případě doporučuji výpravu do kamenné optiky, či minimálně přeměřit brýle, které běžně nosíte, a porovnat rozměry s velikostí brýlí Lentiamo, které výrobce uvádí v popisu produktu. 

Výhody proč ANO

  • možnost virtuálního vyzkoušení
  • velké množství designů
  • u některých produktů doprava zdarma
  • 30denní záruka vrácení peněz

Nevýhody proč NE

  • Občas vyšší cena

O značce Lentiamo

Je na místě dodat, že značku Lentiamo jsem neobjevil až díky brýlím proti modrému světlu. Ačkoliv sám dioptrické brýle nenosím, v optice Lentiomo nakupuje brýle a dioptrické čočky celá řada členů mé rodiny. Kromě čoček, dioptrických brýlí, brýlí na počítač či nejrůznějšího příslušenství můžete na e-shopu či v jedné z kamenných prodejen, respektive optik v Praze a Brně zakoupit například také brýle sluneční. 

Velký výběr designů

Bez mučení přiznám, že jsem se pro brýle na počítač Lentiamo rozhodl především z hlediska velkého množství designů, ze kterého můžete vybírat. Přestože s výrobci brýlí proti modrému světlu se dnes doslova roztrhl pytel, jen málokterá značka mě natolik zaujala stylem a provedením brýlí ve své nabídce. Osobně jsem sáhl po brýlích s želvovinovým vzorem a v klasickém stylu, Jakub Havana Brown. Designů je v nabídce více než dost. Co bych vám to dlouze popisoval, podívejte se na to sami, protože každý máme jiné preference.

Největší výhoda? Možnost virtuálního vyzkoušení

Přestože to naštěstí nemám do kamenné optiky Lentiamo nijak daleko, nepatřím mezi nadšené návštěvníky kamenných prodejen. Z toho důvodu jsem se rozhodl využít možnost virtuálního vyzkoušení brýlí. K tomu postačí pouze mobil, tablet či třeba počítač s webkamerou. 

Přestože vám virtuální vyzkoušení nenapoví, jestli vám brýle budou pohodlně sedět na nose, rozhodně díky němu zjistíte, zda vám budou slušet. Doporučuji tak tuto možnost vyzkoušet i v případě, že se chystáte na výpravu do kamenné optiky – jednoduše si předem zúžíte výběr a samotným zkoušením v optice strávíte mnohem méně času. Výhody virtuálního vyzkoušení pro všechny, kteří to mají do Prahy či Brna trochu z ruky, asi nemusím ani zmiňovat.

Jakou vybrat velikost brýlí?

Není nic horšího, než si koupit velké nebo naopak malé brýle, které vás tlačí nebo vám padají z nosu. Osobně mám s tímto hodně špatné zkušenosti, takže dokud jsem nepoznal Lentiamo, tak jsem brýle online nekupoval. Nicméně Lentiamo má přímo na stránce brýlí/produktu takového pomocníka, se kterým si snadno změříte potřebnou velikost. Zase je k tomu potřebná webkamera. Celé to funguje jednoduše. Zapnete skenování velikosti, přiblížíte se k webkameře a chvilku vydržíte koukat přímo do kamery. Nakonec se dozvíte velikost brýlí.

Brýle na počítač nejen kvůli spánku

Možná vás podobně jako mě v prvé řadě napadlo omezit večerní používání elektroniky či nastavení nočního režimu (jaký vliv má modré světlo na kvalitu spánku). Bohužel bez mobilního telefonu a počítače jsem příliš dlouho nevydržel a mobilní aplikace pro tlumení modrého světla se ukázaly poněkud nefunkční alternativou. Po konzultaci svého problému se strýčkem Googlem jsem se rozhodl, že nejlepším řešením budou pravděpodobně brýle na počítač proti modrému světlu

Ty fungují na poměrně jednoduchém principu – jejich skla jsou vybavena tzv. blue light filtrem, který zabraňuje vstupu modrého světla do očí. Zde je na místě malé varování – pokud se rozhodnete hned zpočátku nasadit těžký kalibr a zakoupit brýle se 100% blokací modrého světla, počítejte s tím, že přes brýle neuvidíte modrou barvu. To naštěstí není případ brýlí na počítač Lentiamo, které nabídnou vyvážený kompromis mezi komfortem vidění barev a dostatečnou blokací modrého světla.

Obsah balení

Díky virtuálnímu vyzkoušení jsem si během chvilky vybral brýle a pak už jen čekal na jejich doručení, které bylo opravdu rychlé. V balení jsem kromě samotných brýlí našel také praktické pouzdro na brýle a hadřík. Jako milovnice zvířat a člověk, kterému záleží na životním prostředí, musím ocenit zejména provedení pouzdra ve veganské kůži a recyklovatelné balení v podobě pevné kartonové krabičky, kterou lze opakovaně použít.

Kvalita zpracování brýlí

Vzhledem k tomu, že jsem si nevybral nejlevnější brýle v nabídce e-shopu, mě nijak nepřekvapila opravdu vysoká kvalita zpracování. Pokud pominu pevné obroučky z kvalitního plastu, za zmínku stojí především samotná skla. Ta kromě filtru modrého světla nabídnou také vysoký zrakový komfort, stínění digitálních obrazovek a antireflexní úpravu. Z hlediska jejich údržby musím ocenit také hydrofobní a antistatickou úpravu, díky které povrch brýlí odpuzuje prach a vodu a je chráněn před nevzhlednými otisky prstů.

Služby a výhody e-shopu Lentiamo

Přestože brýle proti modrému světlu lze zakoupit i na jiných e-shopem či optikách, Lentiamo se vyplatí z důvodu dopravy zdarma a rychlého doručení do druhého dne. Plusové body musím udělit také za prodlouženou lhůtu na vrácení (30 dní) pro případ, že by vám vybrané brýle neslušely či neseděly. 

Co je vlastně to modré světlo?

Kdo neslyšel o „škodlivém“ modrém světle, jako by nebyl. Přestože tohle tvrzení je samozřejmě myšleno s nadsázkou, asi se shodneme, že téma škodlivosti modrého světla na nás skáče prakticky z každého rohu a je mu připisována dlouhá řada zdravotních obtíží a problémů. Jak to tedy s tím modrým světlem vlastně je?

Zareni Modreho Svetla

V prvé řadě je na místě připomenout, že samo o sobě není modré světlo nijak škodlivé nebo nepřirozené. Je součástí slunečního světla, a jako takové pomáhá našemu mozku rozlišovat mezi časem k bdění a spánku. Laicky řečeno, modré světlo blokuje tvorbu spánkového hormonu melatoninu, díky čemuž nás během dne udržuje v bdělém stavu.

Problém nastává v případě, že jeho zdrojem není slunce, ale obrazovka elektronického zařízení, jako třeba počítač, mobilní telefon, televize či tablet. Zatímco v ranních hodinách nám modré světlo z elektroniky může přijít vhod, odpoledne a večer s sebou nese spíše nevýhody v podobě problémů se spánkem a narušení spánkového cyklu. A pokud podobně jako já trpíte na únavu a pálení očí, je možné, že se i za tímto problémem ukrývá modré světlo z elektroniky. 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *