MITO LIGHT Brýle Blue Blockers (recenze)
Trápí vás nejen nekvalitní spánek a neschopnost rychle usnout, ale také pálící a unavené oči? Pracujete alespoň pět hodin denně na počítači a večery trávíte prohlížením sociálních sítí či sledováním seriálů? Pokud jste si alespoň na dvě z našich otázek odpověděli pozitivně, je možné, že trpíte nadměrným vystavením modrému světlu. To může mít celou řadu krátkodobých i dlouhodobých nepříznivých účinků na vaše zdraví. Řešením mohou být právě brýle proti modrému světlu. V dnešní recenzi se proto podíváme na model oblíbené české značky MITO LIGHT. Stojí tyto brýle proti modrému světlu skutečně za investici? A pro koho jsou nejvhodnější?
Recenze a zkušenosti
MITO LIGHT Brýle proti modrému světlu Blue Blockers
Celkově se jedná o opravdu pěkné zkonstruované brýle, které využijete díky nižšímu procentu blokace i při běžných činnostech. Navzdory univerzální velikosti poměrně pěkně sedí a jsou pohodlné. Bonusem je fakt, že k brýlím dostanete odolné pouzdro zdarma. Pokud však hledáte opravdu stoprocentní ochranu před modrým světlem, doporučujeme sáhnout pro brýlích s vyšším procentem blokace.
Výhody proč ANO
- Skvěle sedí
- Kvalitní obroučka
- Pouzdro zdarma
- Hodí se práci u počítače
Nevýhody proč NE
- Vysoká cena
Proč vyzkoušet značku MITO LIGHT?
Značka MITO LIGHT, která stojí za brýlemi, na které se podíváme dále v recenzi, není ve světě světla žádným nováčkem. Primárně se zabývá produkcí červených a infračervených panelů, které mají spoustu benefitů pro celkové zdraví lidského organismu. Jelikož však účinky červeného světla může narušovat právě modré světlo vyzařované z nejrůznějších zařízení, součástí sortimentu MITO LIGHT jsou také brýle, které modré světlo blokují.
Co je modré světlo?
O modrém světle jste už určitě slyšeli. Jedná se o jednu ze složek denního světla a jako takové nám přináší řadu benefitů – díky němu funguje náš cirkadiánní cyklus, tedy pravidelné střídání bdění a spánku. Mimo jiné nám pomáhá být během dne bdělí a soustředit se na všechny důležité úkoly, které před námi leží.
Co je to modré světlo? Jak nám škodí a jak se mu bránit?
Problém nastává v případě, kdy jsme modrému světlu vystaveni v době, kdy za okny panuje tma. Právě absence modrého světla je signálem pro náš mozek, respektive šišinku, aby se pustila do produkce spánkového hormonu melatoninu. Ten navodí pocit ospalosti, díky kterému snadno a rychle usneme. Modré světlo produkci melatoninu blokuje, což je sice užitečné během dne, večer nám však přináší řadu obtíží se spánkem. Jak modré světlo ovlivňuje spánek?
K čemu slouží brýle proti modrému světlu?
Primárním zdrojem modrého světla jsou ve večerních hodinách zejména elektronická zařízení s displejem, jako například mobilní telefon, tablet či notebook. Dalším zdrojem modrého světla je například také televize či dokonce některé zářivky.
Brýle proti modrému světlu jednoduše díky speciálním filtrům či zabarvení skel danou vlnovou délku zablokují, čímž pomáhají k přirozené produkci spánkového hormonu melatoninu.
Proč jsou brýle proti modrému světlu účinnější než mobilní aplikace?
Asi nejsnadnějším řešením je jednoduše nastavení nočního režimu či stažení speciální aplikace, která dokáže upravit jas mobilního telefonu i tabletu. Bohužel tato metoda má spoustu nevýhod. Nejen, že nás neochrání před modrým světlem ze zářivek či televize, ale navíc není vždy stoprocentně účinná.
Pokud hledáte skutečně komplexní řešení, jsou vhodnější brýle proti modrému světlu. Ty blokují modré světlo kompletně bez ohledu na jeho zdroj. Záleží už jen na vás, jaký procentuální stupeň blokace si zvolíte.
Obroučky brýlí
Brýle Blue Blockers Pride Day na první pohled zaujmou stylovým nadčasovým designem obrouček v černé barvě z odolného polyamidu TR90. Díky minimalistickým tvarům se nemusíte bát je nosit i mimo domov. Jedinou nevýhodou může být fakt, že se jedná o unisex model, který je k dostání v pouze jediné velikosti. Pokud tak máte drobnou, či naopak výrazně větší tvář, nemusí vám brýle vždy dokonale padnout. V případě, že je brýle plánujete nosit pouze doma či při práci, univerzální velikost nepředstavuje velký problém.
Skla brýlí proti modrému světlu
Mnohem důležitější než konstrukce brýlí jsou samotná skla. Ta jsou vyrobena ze světle žlutých zabarvených skel, která blokují až 30 % modrého světla ve spektru 380 až 400 nm. Procentuálně tedy blokují spíše nižší procento modrého světla, díky čemuž se hodí i k běžnému nošení – pokud zvolíme vyšší procento blokace, je třeba počítat se zhoršenou viditelností modrých odstínů. To může výrazně ovlivnit schopnost orientace v prostoru, na základě čehož pro každodenní nošení doporučujeme spíše brýle s nižší blokací.