RECENZE: Nirvána – Elixír klidu a blaženosti vám pomůže zrelaxovat

Napojelasky Recenze

Kdo by netoužil po kvalitním, hlubokém spánku? Bohužel každodenní stres si často vybírá svou daň a výsledkem jsou problémy s usínáním či časté noční probouzení a lehký spánek. Přestože nespavost jakožto civilizační choroba je výsledkem především moderního způsobu života, už naše prababičky využívaly k podpoře spánku a celkové duševní pohody bylinky. Podobné účinky slibuje také tzv. elixír klidu a blaženost Nirvána značky Nápoje lásky, na který se podíváme v dnešní recenzi.

Moje osobní zkušenost

Nirvana – elixir klidu

Jelikož mě problémy s usínáním netrápí, posoudit můžu především jeho vliv na celkové uvolnění a relaxaci. Tento účinek mohu z vlastní zkušenosti potvrdit – po užití jsem se cítila více v klidu a byla jsem schopná se při večerní józe lépe uvolnit. Osobně jsem však užívala vyšší dávku 100 mililitrů, menší dávka tak může mít lehce mírnější účinky. Z hlediska užívání musím ocenit rovněž fakt, že není produkt potřeba užívat dlouhodobě, jelikož funguje již po několika minutách od vypití. Na závěr tak nezbývá než dodat, že pokud hledáte způsob, jak se konečně přimět k uvolnění a odpočinku, právě Nirvána by mohla být tím krokem správným směrem…

Výhody proč ANO

  • přírodní produkt
  • vhodný pro vegany
  • bez konzervantů
  • hluboce relaxační
  • Spánek, uklidnění, relaxace
  • Neobsahuje kofein

Nevýhody proč NE

  • silná chuť bylinek (pro někoho může být velmi výrazná)

Co jsou Nápoje lásky?

Za hravým názvem stojí česká značka Nápoje lásky, kterou v roce 2017 založil Ondřej Halama.. Hlavní myšlenkou bylo vytvořit přírodní nápoj plný bylinek, který pomůže povzbudit tělo i mysl. Během let se sortiment značky značně rozrostl a můžete tak vyzkoušet nejen Nirvánu pro zklidnění, ale například také nápoj Láska z bylin či Jogi

Jaké jsou deklarované účinky Nirvány?

Zatímco většina ostatních drinků v nabídce e-shopu je určena pro zvýšení energie a celkové nabuzení, Nirvana je prvním produktem, jehož účinky jsou příjemné a relaxační. Z toho důvodu je jeho užívání vhodné zejména ve chvílích, kdy se chceme uvolnit a odpočívat. Vyzkoušet ho tak můžete nejen večer před spaním, ale například také při józe nebo meditaci. Vhod může přijít také ve chvíli, kdy se chcete po dlouhém a stresujícím dni soustředit na rozečtenou knížku, poslech oblíbené hudby či třeba sledování filmu. 

Složení a aktivní látky

V prvé řadě se podíváme na to, co Nirvána neobsahuje, a to konzervanty, alkohol kofein či látky živočišného původu. Z toho důvodu si nápoji mohou pochutnat také vegani a vegetariáni. Bát se nemusíte ani třezalky, která se v obdobných nápojích či doplňcích stravy často vyskytuje, avšak způsobuje fotosenzitivitu. 

A co ve složení naopak najdeme? Zejména velké množství bylin, které jsou pro své účinky tradičně užívány po celém světě, jako například meduňka, kozlík, srdečník, ašwaganda, heřmánek, jmelí či pomerančový květ. Dalšími složkami jsou kyselina citrónová, vitamín C a voda.

Vedlejší účinky a kontraindikace

Vzhledem k obsahu některých bylinek není tento nápoj příliš vhodný pro malé děti a těhotné či kojící ženy. Pozor na konzumaci by si měly dát také osoby s onemocněním srdce, jelikož může snižovat tlak. Jeho užívání si vzhledem k účinkům ponechte na dobu, kdy budete moci v klidu relaxovat – vyhněte se užívání před jízdou autem či situacích, kdy je potřeba maximálního soustředění.

Dávkování a užívání nápoje

Palec nahoru musím dát za fakt, že lze produkt zakoupit nejen ve velkém, 500 mililitrovém balení, ale také jako vzorek o objemu 100 mililitrů na vyzkoušení, díky kterému můžete chuť a účinky patřičně otestovat na vlastní kůži. Co se týká velkého balení, to vzhledem k jedné dávce o velikosti 50 až 100 mililitrů vydrží přibližně na pět až deset dávek, tedy při každodenním užívání zhruba týden. To je vzhledem k ceně 269 Kč opravdu sympatické číslo.

Samotné užívání je poměrně jednoduché. Buď můžete dávku vypít samotnou, nejlépe hezky vychlazenou, případně ji zalít horkou vodou, čímž vznikne chutný čaj. Momentálně dávám vzhledem k teplému letnímu počasí přednost spíše první variantě, v zimě však bude ideální právě horká verze, která krásně prohřeje. Relaxační účinek dle výrobce trvá dvě až tři hodiny, čemuž je třeba přizpůsobit dobu dávkování.

Tip při konzumaci

Nápoj vydrží v lednici po otevření až několik dní, ale doporučuji ho nepít přímo z lahve, aby se nezačal dříve kazit. 

Chuť a vůně Nirvány

Teď však již k samotné chuti, která je u podobných produktů mnohdy klíčová. Pokud patříte mezi milovníky kořeněné chuti plné bylinek, Nirvána vás rozhodně nezklame. Nejvýrazněji ve vůni a chuti převládá heřmánek, meduňka a ašwaganda. Já osobně nedám na silnou chuť bylinek dopustit, pokud na vás bude silná až moc, stačí nápoj naředit horkou či studenou vodou. 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *