RECENZE: BrainMax Sleep Faster

Sleep Faster Recenze

Když se objeví obtíže se spánkem, mnoho z nás má tendenci sahat pro prášku na spaní, v lepším případě po přírodní alternativě v podobě doplňku stravy. Jelikož je však spánek velice komplexní proces, jehož narušení může mít opravdu rozličné množství příčin, je obvykle hledání toho pravého potravinového doplňku běh na dlouhou trať. Proto nás na první pohled zaujal doplněk stravy Sleep Faster oblíbené značky BrainMax. Ten v sobě totiž ukrývá hned šest účinných látek. Jaké to jsou a zda skutečně pomohou při nespavosti, na to se podíváme v dnešní recenzi.

Hodnocení a recenze

BrainMax Sleep Faster

Pokud už jste vyzkoušeli nejrůznější přípravky na lepší spánek, ale bez valného účinku, právě tento produkt by mohl konečně zabrat. Vzhledem k pestrému množství účinných látek totiž cílí na celou řadu příčin nespavosti. Oceníte ho však zejména v případě, že nemůžete usnout z hlediska zvýšeného stresu a napětí. Na rozdíl od některých přípravků pro lepší spánek navíc prokazatelně zvyšuje hluboký spánek, čímž přispívá k vyššímu pocitu odpočinku po probuzení.

Cena (při publikaci)899 Kč (29,-/dávka)
Dávek30
Denní dávkaZarovnaná odměrka
TypPrášek (rozmíchání ve vodě)
Forma hořčíkůTaurat hořečnaty

Výhody proč ANO

  • Snadné dávkování (rozpustné ve vodě)
  • Příjemná chuť
  • Kvalitnější spánek
  • Vysoce vstřebatelná forma hořčíku

Nevýhody proč NE

  • Vysoká cena

Doporučujeme

Porovnali jsme několik hořčíků na trhu a vybrali z nich nejlepší hořčík na spaní. Podívejte se na naše srovnání hořčíků a vyberte si ten, který vám nejlépe sedne.

Deklarované účinky

Podle výrobce by obsažené látky měly pomoci nejen k rychlejšímu usínání, ale především kvalitnějšímu spánku. Ten je dán především dostatečně dlouhou REM fází, tedy nejhlubší fází spánku. Z toho důvodu produkt Sleep Faster obsahuje látky, které zlepší celkovou kvalitu spánku, ale také pomohou proti stresu, úzkosti a napětí, zklidní organismus a podpoří regeneraci. Zároveň se podílí na tvorbě neurotransmitterů, které se spánkem a psychickým stavem rovněž souvisí.

Sleep Faster Recenze

Složení produktu

Cílem při vývoji tohoto doplňku stravy bylo především srovnání cirkadiánního rytmu, zkrácení doby usínání, prohloubení REM fáze spánku a zlepšení celkového psychického stavu. Z toho důvodu najdeme ve složení hned šest aktivních látek, a to taurát hořečnatý (hořčík), L-Theanin, kořen kozlíku lékařského, inositol, glycine a šťávu z višně. A jaké jsou jejich účinky?

Prášky na spaní bez předpisu

Produkt BrainMax Sleep Faster se zařadil do žebříčku TOP 3 prášků na spaní bez předpisu, přečtěte si náš článek a zjistěte, které doplňky na spánek z vlastní zkušenosti doporučujme.

Taurát hořečnatý

Taurát hořečnatý je látka, která se v těle snadno rozkládá na taurin a hořčík. Hořčík patří mezi minerály, které většinové populaci v organismu výrazně chybí. Deficit hořčíku tak patří mezi časté příčiny obtíží se spánkem. To se týká dvojnásob sportovců či manuálně pracujících osob, u kterých se denní spotřeba hořčíku zvedá až o dvacet procent. Při jeho pravidelném doplňování ve večerních hodinách můžeme dosáhnout lepšího spánku, a to díky jeho vlivu na přenos nervových signálů, uklidňujícím účinkům, aktivaci uklidňujícího systému parasympatických nervů či snížení dopadu extrémního stresu na naše tělo.

L-Theanin

L-theanin je jednou z látek, které najdeme například v čajových listech. Z hlediska spánku je zásadní především díky podpoře tvorby alfa mozkových vln, které jsou spojené se stavem relaxace a uvolnění. Zároveň se však nejedná o sedativní látku, a jeho užívání tak neprovází nežádoucí účinky. 

Kořen kozlíku lékařského

Ke zklidněný nervů přispívá také obsažený kozlík lékařský, potažmo jeho kořen. Je známý svou schopností podpořit rychlé usínání a navodit hluboký spánek. Opět stojí za zmínku, že nemá omamné účinky, díky čemuž nenarušuje přirozený spánkový cyklus a jeho fáze. Mnohdy je doporučován osobám, které vysadily léky na nespavost. Mimo jiné také zklidňuje podrážděné nervy a pomáhá uvolnit napětí ve svalech.

Inositol

Inositol je látka, kterou řadíme do skupiny B vitamínů. Je naprosto klíčový pro produkci serotoninu, který úzce souvisí s psychickou pohodou a dobrou náladou. Navíc se jedná o tzv. prekurzor spánkového hormonu melatoninu, který je zodpovědný za přechod do hluboké fáze spánku.

Glycine

Aminokyselina glycin je nejvíce zastoupenou aminokyselinou v lidském organismu, a asi tak nebude žádným překvapením, že hraji velice důležitou roli i v oblasti spánku. Podobně jako výše zmiňované látky přispívá při pravidelné suplementaci k uvolnění vnitřního napětí, zklidnění organismu a celkově lepšímu a kvalitnějšímu spánku.

Šťáva z višně

Višeň je v kontextu spánku důležitá především z hlediska obsahu cenných minerálů a melatoninu. Díky tomu pomáhá s usínáním a podporuje celkovou kvalitu spánku, aniž by došlo k narušení vlastní produkce melatoninu naším organismem. Z toho důvodu je oblíbeným doplňkem stravy u osob trpících insomnií. 

Dávkování 

Produkt je k dostání ve formě prášku, který dávkujeme pomocí odměrky – jedna zarovnaná odměrka se rovná jedné doporučené denní dávce. V rámci jedné odměrky tak tělu dodáme aktivní látky, které bychom museli jinak užívat v šesti různých formách. Ušetříme tak nejen čas, ale také peníze za nákup jednotlivých doplňků stravy. 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *