Nejlepší usínáček

Nejlepsi Usinacky

Uspávání miminka může být někdy pořádný boj. Jedním ze způsobů, jak vašemu dítku usínání trochu usnadnit, je pořízení tzv. usínáčka. Tato hebká hračka, která je jako stvořená k mazlení a tulení, bude nejen dělat miminku při usínání společnost, ale navíc se stane znamením, že je čas jít na kutě. 

Zatímco větším dětem mnohdy poslouží jako usínáček oblíbený plyšák, na miminka může být zkrátka plyšové zvířátko trochu moc velké – naštěstí je k dostání celá řada usínáčků speciálně navržených pro nejmenší. A abych vám trochu usnadnila orientaci v široké nabídce, v dnešním článku se podíváme na nejoblíbenější usínáčky, z nichž někteří překvapí vskutku zajímavými funkcemi.

3 nejúžasnější usínáčky

Recenze usínáčků

Zvířátko s projekcí

Plyšové zvířátko s projekcí je ideálním usínáčkem především pro starší děti nad jeden rok, vhodná je však i pro novorozence a kojence. V bříšku zvířátka se nachází reproduktor, který vydává různé melodie či uklidňující šumění, díky čemuž usnadňuje usínání. Nechybí ani projektor, který dokáže na strop pokojíčku promítat barvy či například motiv hvězdné oblohy. Bude tak skvělým usínáčkem především pro děti, které se bojí usínat samy v naprosté tmě. Plyšové zvířátko s projekcí, které zakoupíte v cenové kategorii do 500 Kč, funguje na obyčejné tužkové baterie, a není tak třeba ho nijak nabíjet.

Usínáček se zvukem a světlem

Podobné funkce nabídne také usínáček ve tvaru měkoučkého zvířátka značky 4Home, v jehož bříšku opět najdeme zabudovaný reproduktor a projektor. Po zmáčknutí tlačítek na bříšku dokáže přehrávat hned osm melodií a uklidňujících zvuků usnadňujících usínání. Projektor rovněž umí promítnout osm různých barev a motivů noční oblohy. Po jedné minutě hraní se reproduktor sám vypne, a nemusíte si tak dělat starosti ani v případě, že se dítko naučí melodie samo spouštět. Hračka opět funguje na běžné tužkové baterie.

Usínáček pro rozvoj hrubé motoriky

Hledáte-li usínáček speciálně navržený pro nejmenší miminka, ideální volbou bude usínáček pro rozvoj hrubé motoriky. Jedná se o dečku o rozměrech 34 x 15 cm, která je na dvou rozích opatřena gumovým kousátkem. Dokáže tak nejen dělat miminku společnost při usínání, ale také přispívá k rozvoji hrubé motoriky a koordinaci “ruka-oka”. Gumové kousátko oceníte také při bolestivém růstu zoubků, kdy při kousání masíruje dásně a ulevuje tak miminku od nepříjemné bolesti. Usínáček je k dostání v několika barevných provedeních. Vzhledem k nízké ceně se nemusíte bát usínáček vzít ani na vycházku kočárem.

Usínáček muchláček

Usínáček muchláček je skvělým kompromisem mezi plyšákem a usínáčkem ve tvaru dečky. Přestože má podobu zvířátka, díky tělíčku v podobě měkké dečky je vhodný i pro malá miminka, která ještě nemají příliš rozvinout hrubou motoriku. Hračka je vyrobená z hebkého plyše, ke kterému se miminko rádo přitulí, a díky nožičkám z uzlů může sloužit také jako kousátko. Zárukou zdravotní nezávadnosti jsou prémiové materiály, ze kterých je muchláček vyroben, jistě oceníte také možnost praní v pračce. Všechny milovníky zvířat zase bezpochyby potěší, že koupí usínáčku přispějete na ochranu ohrožených zvířat.

Háčkovaný usínáček

Máte šikovné ruce a chcete, aby vaše dítko mělo jednou krásnou vzpomínku na dětství? Tak proč se nepustit do výroby usínáčka svépomocí? Ať už jsou rukodělné práce vaší doménou, či s háčkováním teprve začínáte, pustit se můžete do výroby háčkovaného usínáčka. Podrobný návod i veškeré potřebné vybavení naleznete na e-shopu galanterie Stoklasa. Díky provedení v žinylkové přízi se jedná o měkoučkou hračku, kterou si vaše miminko okamžitě zamiluje. Avšak pozor – aby usínáček vydržel opravdu dlouho, nezapomeňte při praní v pračce zvolit program pro šetrné praní vlny, případně usínáčka vyperte v ruce!

Jak funguje usínáček?

Pokud narození svého prvního potomka teprve očekáváte, či jste ho čerstvě přivítali na světě, možná si kladete otázku, jak ten usínáček vlastně funguje. Není to žádná raketová věda – možná si sami vzpomínáte, že jste v dětství měli svou oblíbenou hračku či dečku, bez které jste zkrátka nedokázali usnout. 

Usínáček je jednoduše hračka, kterou si miminko začne spojovat s okamžikem, kdy je čas jít spát. Přestože některé děti si podobný návyk vytvoří na obyčejnou látkovou plenu, největší úspěch zpravidla slaví měkoučké dečky s motivy zvířátek – nejen, že se k nim děti mohou přitulit, ale díky tvaru je dokáže snadno uchopit i malé miminko, které teprve začíná rozvíjet hrubou motoriku. 

Je usínáček pouze pro miminka?

Přestože primárně je usínáček skvělým pomocníkem s usínáním u miminek a dětí do jednoho roku, oblíbené jsou i u starších dětí. Pro děti nad jeden rok jsou k dostání speciální usínáčky, které jsou nejen větší, ale také již tvarem více připomínají hračku. Mnohdy se mohou pochlubit také dodatečnými funkcemi, které pomohou i starším dítkům bez problémů odplout do říše snů – typicky se jedná o přehrávání nejrůznějších ukolébavek, noční světýlko či dokonce promítání noční oblohy. 

Pokud však chcete, aby usínáček skutečně plnil svou funkci a stal se usínacím kamarádem vašeho potomka, zkuste spíše než na osobní preference a srovnávání parametrů nechat dítko, ať si svého nového parťáka na usínání vybere samo.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *