Objímací polštář

objimaci polstar

Kvalitní spánek je bezpochyby důležitou součástí péče o naše zdraví. Ať už vás trápí konkrétní zdravotní stav zhoršující kvalitu spánku, nebo prostě jen hledáte způsob, jak spát pohodlněji, řešením může být takzvaný objímací polštář. V dnešním článku se podíváme nejen na to, co ten objímací polštář vlastně je, ale také vám poradíme, jak vybrat ten pravý.

Co je to objímací polštář

Objímací polštář je speciální polštář úzkého a dlouhé tvaru, který je navržen tak, aby zlepšoval nejen postavení našich kyčlí a páteře během spánku, ale aby zároveň zlepšoval komfort při spaní. Přestože se produkty jednotlivých výrobců mohou lišit materiálem potahu, střihem či výplní, účel zůstává stejný. A jaké jsou tedy hlavní benefity objímacího polštáře?

Jak jsme již zmiňovali, jeho primárním účelem je vyrovnání páteře a korekce postavení kyčlí. Kromě toho také zlepšuje cirkulaci krve a pomáhá nám se při usínání uvolnit. A v neposlední řadě ho můžeme při spánku, jak ostatně napovídá jeho název, objímat, což mnoha lidem usnadňuje usínání. Užitečný je také pro těhotné ženy, pro které může být v posledním trimestru obtížné najít pohodlnou spánkovou polohu.

Nejlepší objímací polštáře

Výběr redakce

  • Objemný a extra měkký
  • stovky pozitivních recenzí
  • velmi příjemný materiál

Příjemné překvapení

  • bambusová pěna (antibakteriální)
  • paměťová pěna

Cena/kvalita

  • velmi pohodlný polštář
  • 99 % zákazníků doporučuje
  • vhodné pro alergiky

Jak vybrat kvalitní objímací polštář?

V prvé řadě bychom měli při výběru myslet hlavně na vhodnou velikost, a to vzhledem k naší vlastní výšce. Pokud patříte k nadprůměrně vysokým osobám, klasická velikost objímacího polštáře by vám nemusela stačit. V případě, že jste naopak spíše drobného vzrůstu, by byl nadměrně velký objímací polštář zbytečnou investicí. Jestli váháte nad konkrétními rozměry, dobrým ukazatelem je vzdálenost mezi bradou a kotníky.

Kromě velikosti bychom měli při výběru dbát také na střih. K dostání jsou zpravidla buď rovné střihy, případně polštáře ve tvaru písmene U, J nebo C. Vyberte takový tvar, který nejlépe odpovídá poloze, ve které spíte.

A v neposlední řadě nezapomeňte také na vhodně zvolený materiál. Zatímco potah by měl být ideálně z přírodních a prodyšných materiálů, u vnitřní náplně máme na výběr poměrně široké možnosti. Vybírat můžeme například mezi kuličkami, dutým vláknem, pěnou, případně také pohankovými či špaldovými slupkami. Nejoblíbenější náplní je především duté vlákno, které na rozdíl od kuliček neslehává a navíc se dobře udržuje. Podobné vlastnosti mají i přírodní slupky, nevýhodou však může být vyšší hmotnost.

Kromě výše uvedeného myslete také například na provedení zapínání – nejlepší variantou je skrytý zip, který je praktický z hlediska údržby polštáře, případně suchý zip, který vás při spánku nebude nijak tlačit.

Proč je objímací polštář oblíbený?

Objímací polštář si našel celou řadu příznivců nejen mezi těhotnými ženami a osobami trpícími bolestmi zad a kyčlí, ale i mezi lidmi bez zdravotních problémů. Díky jeho univerzálnosti si ho jednoduše oblíbí téměř každý.  Kromě výše uvedených zdravotních obtíží by měl mít své místo zejména mezi lidmi, které trápí nespavost či chrápání. Vzhledem ke svému příznivému vlivu na postavení páteře během spánku dokáže pomoci nejen proti chrápání, ale také proti nepříjemnému refluxu či syndromu spánkové apnoe.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *