15 tipů, jak se zbavit kruhů pod očima

Jak Se Zbavit Kruhu Pod Ocima

Asi každého z nás někdy trápily kruhy pod očima, nejčastěji vinou nevyspání a probdělé noci. Pokud však tmavé kruhy pod očima vídáte v zrcadle i ve dny, kdy za sebou máte plnohodnotný osmihodinový spánek, únava na vině nebude. V dnešním článku se proto podíváme na hned patnáct způsobů, jak nevzhledné kruhy pod očima řešit.

Marný boj s genetikou

Hned na úvod je třeba říci, že v mnoha případech jsou kruhy jednoduše následkem naší genetiky. Může za ně tenčí kůže kolem očí, kterou prosvítají jemné cévy a žilky. Navíc může být kůže pod očima zkrátka více pigmentovaná, což je bohužel do velké míry dáno našimi geny. Pokud máte kruhy pod očima v rodině, nezbývá než vsadit na krycí korektor a make-up.

Pozor na špatný životní styl

Pokud se však tmavé kruhy pod očima ve vaší rodině nijak zvlášť nevyskytují, případně se u vás objevily až v poslední době, můžou být výstražným znamením, že je třeba změnit životní styl. Nejčastější příčinou je námaha očí, nedostatek spánku či třeba nedostatečně pestrý jídelníček.

Skrytá nemoc

Pokud kromě kruhů pod očima zaznamenáte i další zdravotní problémy, zbystřete. Mohlo by se jednat například o poruchu cévního systému, chudokrevnost, onemocnění štítné žlázy či třeba jater nebo ledvin. V rámci prevence proto raději zamiřte za svým lékařem.

Zažeňte otoky studenými obklady

Jestli je však za vznikem nevzhledných kruhů a váčků spíše únava a vyčerpání, nejlepším pomocníkem vám bude chlad, který zmírní otok a prokrví pokožku kolem očí. Vsadit můžete na kostku ledu zabalenou do látky, případně vychlazené gelové polštářky či sáček bylinkového čaje.

Pijte, pijte, pijte

Tuhle radu nejspíš aspoň jednou za život slyšel každý – kruhy pod očima značí nedostatečný pitný režim. Vypít bychom měli denně kolem dvou litrů tekutin, ideálně však neslazené vody. Dostatečný pitný režim totiž zlepšuje fungování lymfatického systému i ledvin, které úzce souvisí s otoky v těle. Zároveň se vyhýbejte nápojům, které naopak dehydratují, tedy například kávě či alkoholu.

Pevné cévy

Jelikož jsou kruhy pod očima často způsobeny rozšířenými cévkami, měli bychom se snažit je udržovat v kondici. Ideálním řešením je například rutin, který se skrývá v pohance. Dokáže zpevňovat cévní stěny, díky čemuž pomáhá regulovat tmavé stíny pod očima.

Doplňte železo

Jak jsme již zmiňovali, častou příčinnou kruhů pod očima je chudokrevnost, tedy nedostatek železa. Pokud si nejste jistí, ověřte si jeho hladinu v těle krevním rozborem, případně do jídelníčku zařaďte více červeného masa, luštěnin, vajec či třeba slunečnicová nebo dýňová semínka. Pokud je deficit opravdu velký, řešením může být doplněk stravy.

Vsaďte na vitamíny

Kromě železa s kruhy pod očima úzce souvisí také vitamíny E, C a K. Ty najdeme například v listové zelenině, citrusech, mandlích či avokádu. Pleti je však můžete dodat nejen vnitřně, ale také skrze pokožku pomocí vitamínových sér, které vyživí pleť skutečně do hloubky.

Srovnejte si režim

Možná máte pocit, že spíte dostatečně, opak však může být pravdou. Kromě správně nastaveného biorytmu, tedy času buzení a usínání, bychom měli dbát také na vhodnou spánkovou hygienu. Tu zahrnuje například omezení modrého světla či spánek v naprosté tmě.

Speciální oční péče

Pokud jste až dosud používali na oční okolí klasický pleťový krém, rychle zamiřte do lékárny pro kvalitní oční krém s obsahem peptidů či vitamínu E. Vybírat můžete i pomocí našeho srovnání krémů na kruhy pod očima. Ten pomáhá obnovit pevnost a pružnost pokožky, čímž nejen zmírňuje vrásky, ale také zesvětluje tmavé kruhy a redukuje otoky a váčky pod očima. 

Není kofein jako kofein

Přestože jsme před kávou jen před malou chvílí důrazně varovali, je kofein účinným bojovníkem proti váčkům a kruhům pod očima. Mluvíme však o jeho kožním podání, a to například formou roll-onu či speciálního očního krému. Obsažený kofein oživí unavenou pokožku a rozzáří váš pohled.

Zatočte s pigmentací

Pokud není příčinou kruhů pod očima tenká pokožka a prosvítající cévy, ale hyperpigmentace, sáhněte po speciálním chemickém peelingu, případně bělících krémech s obsahem kyseliny glykolové. Při výběru přípravku dbejte na to, aby byl určen na citlivé oční okolí.

Okurková klasika

Řešení problémů s pigmentací však můžeme najít i v přírodě. Není divu, že jsou obklady očí z okurek tolik oblíbené – obsahují totiž látky, které mají bělící schopnost.

Vyplňte kruhy pod očima tukem

Pokud vás spíše než tmavé zabarvení trápí propadlá oblast kolem očí, případně výrazná podoční vráska, vyzkoušet můžete výplň vlastním tukem z hýždí či stehen. Tukové buňky jsou následně kanylou vpraveny pod oko, čímž se vyplní propadlá oblast. Efekt bohužel vydrží jen několik měsíců.

Omlazení plazmou

Využít však můžete nejen vlastní tuk, ale i krevní plazmu. Na klinice vám odeberou vaši vlastní plazmu, která je následně tenkými jehličkami aplikována do očního okolí. Plazma, bohatá na krevní destičky, pomáhá s regenerací tkáně a produkcí kolagenu. Efekt sice není okamžitý, ale na rozdíl od výplně tukem vydrží až dva roky.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *