Nejlepší polštář mezi kolena
Pořídili jste si kvalitní matraci, ale stále se budíte s bolavými zády či kyčlemi? Pokud většinu noci prospíte na boku, nepříjemné bolesti beder či kyčelních kloubů by mohlo vyřešit pořízení polštáře mezi kolena, který přispívá ke správné poloze páteře i všech velkých kloubů. S výběrem toho nejlepšího modelu si můžete vzít na pomoc následující řádky.
Tipy na nejlepší polštáře mezi kolena
Vítěz testu
Ortoped. polštář
25 x 20 x 15 cm
Proč má toto hodnocení
Výborný tvar, který se Vám dokonale přizpůsobí, musím uznat, že spánek s tímhle polštářem byl výborný.
TIP redakce
Polštář s fixací
25 x 20 x 15 cm
Proč má toto hodnocení
Neustále se během spánku vrtíte? Tohle je polštář přímo pro Vás, díky fixačním páskám se polštář nehne z polohy mezi kolenou.
Podle čeho hodnotíme polštáře mezi kolena
✅ Zpracování a materiály | Kvalitní |
✅ Jaký je poměr cena výkon | Výhodný |
✅ Výrobce | z České republiky |
Srovnání nejlepší polštářů mezi kolena
1. Polštář mezi kolena 25 x 20 x 15 cm
Tento ortopedický model vyrobený z kvalitní paměťové pěny je vhodný jak pro běžný spánek, tak po operaci kyčelního kloubu či při bolestech zad. Součástí je snímatelný pratelný potah v bílé barvě. Poměrně příznivá je i cena do 500 Kč. Nevýhodou může být mírně větší vykrojení, kdy nemusí sedět lidem s větším obvodem stehen/kolen. Bohužel chybí fixační páska.
Výhody proč ANO
- Průměrná cena
- Tvar přesýpacích hodin
- Ortopedický
- Pratelný potah
Nevýhody proč NE
- Nemá fixační pásku
2. Polštář mezi kolena s fixační páskou 26 x 21 x 16 cm
Pokud hledáte polštář s menším vykrojením na stehna, dobrou volbou bude tento model. Nepříliš vhodný bude v případě drobnějších osob, na které může být moc vysoký. Opět je vyroben z kvalitní paměťové pěny a jeho součástí je snímatelný potah na zip, který lze prát do 30 stupňů Celsia v pračce. Nechybí ani fixační popruh, díky kterému drží na místě.
Výhody proč ANO
- Průměrná cena
- Tvar přesýpacích hodin
- Ortopedický
- Fixační páska
- Pratelný potah (30 stupňů Celsia)
Nevýhody proč NE
- Vyšší (nevhodný pro drobné jedince)
3. Ortopedický polštářek mezi kolena 25 x 23 x 15 cm
Přestože tento model se řadí spíše k dražším kouskům, těšit se můžete na paměťovou pěnu o vysoké hustotě (50 kg/m3), díky čemuž poskytuje výraznou oporu. Ortopedický polštářek má mírně menší vykrojení, díky čemuž je opět vhodný i pro osoby s větším obvodem kolen. Nechybí snímatelný obal v bílé barvě, který lze prát v pračce až na 40 stupňů Celsia.
Výhody proč ANO
- Vysoce kvalitní paměťová pěna
- Ortopedický
- Mírné vykrojení
- Tvar přesýpacích hodin
- Pratelný potah (40 stupňů Celsia)
Nevýhody proč NE
- Vysoká cena
- Bez fixační popruhu
4. Dreamolino Leg Pillow – Anatomický
Pokud vám vyhovuje spíše tvar srdce, ideální pro vás bude anatomický polštář Dreamolino. Je vyrobený z měkké paměťové pěny a doplněn snímatelným obalem na zip, který lze prát v pračce. Zakoupit lze kolem 500 Kč. Součástí potahu bohužel není fixační popruh.
Výhody proč ANO
- Anatomický tvar
- Průměrná cena
- Měkká paměťová pěna
- Snímatelný a pratelný obal
Nevýhody proč NE
- Nemá fixační popruh
- Moc nám nevyhovoval tvar (osobní zkušenost redaktorů)
5. Qmed ortopedický polštář mezi kolena
Univerzálním řešením pro ty, kteří rádi spí nejen na boku, ale i na zádech, je ortopedický polštář Qmed. Díky tomu, že se skládá ze dvou částí, ho lze používat jak mezi kolena, tak jako opěrku pod lýtka při spánku na zádech. Výplň je tvořena paměťovou pěnu a snímatelný potah 100% polyesterem v příjemné sametové úpravě.
Výhody proč ANO
- Dva způsoby použití
- Ortopedický
- Paměťová pěna (35 kg/m3)
- Pratelný potah
- Průměrná cena
Nevýhody proč NE
- Výrazné vykrojení
- Bez fixační pásky
Typy polštářů mezi kolena
Než se zaměříme na konkrétní parametry, které je třeba zvážit při nákupu polštáře mezi kolena, připomeňme si, že k dostání jsou momentálně dvě velké kategorie těchto polštářů, a to standardní a ortopedické.
Ortopedické
Pokud hledáte řešení bolavých zad či vás trápí problémy s kyčlemi, ideální volbou budou polštáře ortopedické. Ty jsou navrženy s ohledem na lidskou anatomii, díky čemuž se do jisté míry jedná o korekční pomůcky. Laicky řečeno, jejich primárním účelem není pouze pohodlí při spánku, ale také náprava pozice při spánku. V drtivé většině jsou vyrobeny z paměťové pěny, které v sobě kombinuje dostatečnou podporu i měkkost.
V této kategorii lze zpravidla vybírat ze dvou základních tvarů, a to přesýpacích hodin a srdce/klínu. Oba typy jsou k dostání s fixační páskou, která drží polštář na místě.
Standardní
Jde-li vám pouze o pohodlí, k dostání jsou také standardní polštáře mezi kolena. Přestože některé modely se mohou (ale nemusí) tvarem velice blížit těm ortopedickým, zpravidla nebyly navrženy ve spolupráci s odborníky, a nemusí tak být ideální při řešení konkrétních zdravotních problémů a neduhů. Příkladem budiž náhrada kyčle, kdy je jednoznačnou volbou polštář ortopedický. Na druhou stranu jsou standardní polštáře mezi kolena o poznání levnější alternativou.
Jak vybrat nejlepší polštář mezi kolena
Teď už však k samotnému výběru. Bavit se budeme převážně o ortopedických polštářích mezi kolena, níže uvedené parametry však samozřejmě můžete vztáhnout i na standardní modely.
Materiál
Až na výjimky jsou ortopedické polštáře mezi kolena vyráběny z paměťové pěny. Jednotlivé produkty se mohou lišit kvalitou, respektive hustotou pěny – pokud hledáte vyšší podporu, sáhněte po polštáři s vyšší gramáží/hustotou. Paměťová pěna s nižší hustotou se sice může zdát být díky své měkkosti pohodlnější, avšak už o poznání méně slouží primárnímu účelu polštáře mezi kolena, tedy korekce pozice při spaní.
Kromě výplně zvažte typ potahového materiálu. Nejlepší volbou bývá polyester, který spojuje prodyšnost, odolnost a příjemný povrch, a navíc se dá mnohdy prát v pračce. Pokud chcete polštář používat i v létě, obloukem se vyhněte hřejivým potahovým materiálům, jako je fleece, vlna či plyš.
Velikosti
Přestože neexistuje standardizovaná velikost, ortopedické polštářky mezi kolena mívají obvykle (plus mínus pár centimetrů) rozměry 25 x 20 x 15 cm. Velikost se však může samozřejmě odvíjet také od zvoleného tvaru a typu – větší výběr rozměrů je především v případě NEortopedických polštářů, jelikož neberou příliš velké ohled na požadavky anatomie těla.
Ceny
Cena se u většiny ortopedických polštářů mezi kolena pohybuje mezi 300 až 600 Kč. K sehnání jsou i levnější kousky, obvykle se však nejedná o ortopedický typ. Přestože lze narazit na opravdu drahé ortopedické modely, je na místě říct, že kvalita je mnohdy srovnatelná s těmi levnějšími. Na druhou stranu mnohdy nabízejí vyšší hustotu paměťové pěny či snímatelný a pratelný potah, který je z hlediska údržby nemalou výhodou.
Proč používat polštář mezi kolena
Pokud patříte mezi spáče na boku, asi tušíte, v čem se skrývají výhody polštáře mezi kolena. Kromě toho, že napomáhá k vyššímu pohodlí při spánku přispívá například k:
- správné pozici kyčlí a páteře,
- lepšímu spánku,
- úlevě od oteklých nohou (například v těhotenství),
- odlehčení tlakových bodů.
Za vyzkoušení stojí také v případě, že vás trápí vleklé potíže s bederní páteří. Doporučován je například při potížích s ploténkami či ischiasu. Lékař ortopedický polštář mezi kolena zpravidla doporučí také v případě, že jste podstoupili výměnu kyčelního kloubu.
Pro koho je polštář mezi kolena vhodný
Jak je asi zřejmé z benefitů uvedených výše, polštář mezi kolena ocení zejména senioři či těhotné ženy. Je však na místě dodat, že využití najde pouze v tom případě, že prospíte opravdu celou noc na jednom boku. Pokud se často převalujete či část noci strávíte na zádech, polštářek mezi kolena ztrácí smysl.