RECENZE: Performance Magnesium 1000 mg 100 tablet

Performance Magnesium Recenze (1)

Není žádným tajemstvím, že hořčík patří mezi nejvíce deficitní minerály v populaci. Přestože bychom ho měli přijímat primárně z pestré stravy, není zejména u sportovců, aktivních osob či lidí trpících nespavostí na škodu magnesium suplementovat pomocí doplňku stravy. V dnešní recenzi vám proto přinášíme hodnocení hořčíku Performance Magnesium 1000 mg, které se řadí mezi spíše dražší kousky. Splnilo moje očekávání a stojí za investici?

Jakýkoliv potravinový doplněk se špatně hodnotí po kratším čase užívání. Procesy v těle prostě jen tak neoklamete, takže si na výsledky užívání musíte poctivě počkat. Já jsem s tímhle magnesiem cítil velké změny už po jedno týdnu užívání. U každého se to může samozřejmě lišit.

Po zimních měsících jsem se cítil už absolutně vyčerpaný, podrážděný a bez energie. Do ničeho se mi nechtělo. A to jsem měl na léto vážně spoustu plánů. Magnesium bylo první, co mě napadlo, že by mi mohlo pomoci. Jenže, když se podíváte do obchodů nebo lékáren, tak tam jsou regály plné různých hořčíků. Co si z toho vybrat?

Performance Magnesium Brainmarket

Náhodou jsem narazil v novinách na jeden článek o hořčíku, který pojednával o tom, jaký je mezi těmi produkty rozdíl. Abych to zkrátil. V lékárnách většinou koupíte magnesia na bázi uhličitanu hořečnatého nebo jako citrát. Nejčastější a nejlevnější jsou hořčíky z uhličitanu hořečnatého. Vstřebatelnost uhličitanu hořečnatého není tak vysoká jako u jiných forem hořčíku. To znamená, že tělo může mít obtíže s efektivním vstřebáním a využitím tohoto minerálu. Ale nebojte se. Jsou tady nové formy magnézií.

 • Citrát
 • Bisglycinát

Citráty mají poměrně dobrou vstřebatelnost v těle, ale nemají tak vysokou vstřebatelnost jako některé jiné formy hořčíku, například bisglycinát.

Magnézium bisglycinát má vysokou biologickou dostupnost a patří mezi nejlépe vstřebatelné formy hořčíku. A to je právě případ Performance Magnesium 1000 mg. Je to nová forma magnézia. Ačkoliv může cenovka vypadat trochu vyšší, tak ono to magnesium zas o tolik dražší není. Jen prostě kupujete větší balení. Já považuji za nejdůležitější, že tělo dokáže tohoto hořčíku vstřebat efektivněji víc, než tomu je těch starších forem.

Hodnocení Performance Magnesium

Hořčík rozhodně nesmí chybět v doplňcích stravy sportovců a osob vystavených nadměrné fyzické zátěži. Rozdíl pocítíte již po prvním použití, a to jak z hlediska regenerace a úbytku svalových křečí, tak lepšího a hlubšího spánku. Dámy ho rovněž ocení při bolestivé menstruaci. 

Performance Magnesium je zároveň velice šetrné k žaludku a zažívání, a není se tak třeba obávat vedlejších účinků, které jsou typické pro levnější hořčíky ze supermarketů. Jedinou větší nevýhodou je tak o opticky vyšší cena, na druhou stranu produkt vydrží opravdu dlouho. Za mě se tedy investice do kvalitního hořčíku opravdu vyplatí.

Cena (při publikaci)599 Kč (11,90,-/dávka) při užívání 2 tablet
Dávek50 – 100 ( podle užívání 1-2 tableta)
Denní dávka1-2 tableta před spánkem
TypTablety
Forma hořčíkůBisglycinát hořečnatý 

Výhody proč ANO

 • Lepší regenerace po výkonu
 • Kvalitnější spánek

Nevýhody proč NE

 • kapsle jsou trošku větší

Doporučujeme

Porovnali jsme několik hořčíků na trhu a vybrali z nich nejlepší hořčík. Podívejte se na naše srovnání nejlepších hořčíků na spaní a vyberte si ten, který vám nejlépe sedne.

Složení Performance Magnezium

Celkově byla tato kapsle navržena tak, aby poskytovala vysoký obsah hořčíku a vitamínu B6, což jsou důležité živiny pro správnou funkci těla. Vitamín B6, známý také jako pyridoxin, je důležitý vitamín pro mnoho fyziologických procesů v těle. V tomto produktu je obsah vitamínu B6 1,4 mg, což znamená, že kapsle poskytuje 100% RHP vitamínu B6. To znamená, že jedna kapsle obsahuje doporučenou denní dávku vitamínu B6 pro průměrného dospělého člověka.

Performance Magnesium Slozeni Na Etikete
LátkaObsahRHP*
Magnesium bisglycinát1000 mg53%
Vitamín B61,4 mg100%
1 kapsle obsahuje 200 mg elementárního hořčíku

V tomto produktu je celkový obsah magnesium bisglycinátu 1000 mg, což zahrnuje 200 mg elementárního hořčíku. Elementární hořčík je množství hořčíku, které je skutečně obsaženo ve sloučenině a které tělo může využít.

RHP* označuje Referenční Hodnoty Příjmu, což je procentuální ukazatel doporučené denní dávky pro průměrného dospělého člověka. V tomto případě obsahuje jedna kapsle 53% RHP vysoce vstřebatelného hořčíku. To znamená, že jedna kapsle vám poskytne přibližně polovinu doporučené denní dávky hořčíku.

Performance Magnesium Jedna Kapsle

Proč doplňovat hořčík?

Hořčík si obecně spojujeme především se svalovými křečemi a únavou. Pro náš organismus je však důležitý hned z několika hledisek. Za zmínku stojí především jeho vliv na kvalitu spánku, která souvisí s naší nervovou soustavou, pro kterou je dostatek hořčíku naprosto klíčový. Pomoci však dokáže také například při nadměrném stresu, regeneraci či příznacích premenstruačního syndromu.

 • Snižuje příznaky 
 • Bojuje proti křečím ve svalech
 • Snižuje hladinu stresového hormonu kortizolu v krvi
 • Pomáhá k lepší a rychlejší regeneraci
 • Přispívá k normální činnosti metabolismu, nervové soustavy, svalů, syntéze bílkovin a dalších procesů v těle

Složení produktu Performance Magnesium

Srovnani Performance Magnesium
Porovnání Performance Magnesium s obyčejným hořčíkem. Zdroj: BrainMarket

Jako u každého doplňku stravy je pro nás hlavním ukazatelem kvality složení. Hned na úvod musíme pozitivně kvitovat skutečnost, že produkt neobsahuje zbytečné chemické konzervanty, příměsi, éčka, barviva a další balastní látky. Každá kapsle obsahuje pouze 1000 miligramů magnesia bisglycinátu (tedy 200 miligramů elementárního hořčíku) a 1,4 miligramu vitamínu B6 (Pyridoxal-5-phosphat). Pro srovnání, tyto dávky představují 133% a 100% denní doporučené dávky těchto látek.

Proč zvolit bisglycinát hořečnatý?

Performance Magnesium Vysypane Kapsle

Za zmínku stojí zvolená forma hořčíku, tedy bisglycinát hořečnatý. Ten se oproti levnějším formám hořčíku může pochlubit vysokou vstřebatelností a využitelností, aniž by docházelo k výskytu nežádoucích vedlejších účinků, jako je průjem či bolest žaludku. Bisglycinát navíc vyniká zklidňujícím vlivem na náš organismus, a to díky harmonizaci hladiny stresového hormonu kortizolu v krvi. Jakožto chelátová forma hořčíku má bisglycinát hořečnatý až 80% využitelnost v lidském těle – oproti tomu oxid hořčíku, který najdeme v levných doplňcích stravy, je využitelný pouze ze 4 %. 

Benefity vitamínu B6

Hořčík je v tomto doplňku stravy doplněn vitamínem B6, a to v jeho aktivní formě P5P. Tato látka je důležitá především z hlediska enzymů, jejichž je kofaktorem. Pomáhá tak urychlovat metabolismus cukrů, bílkovin a tuků z potravin. Významnou roli však hraje i z hlediska naší paměti či psychického stavu. 

Mezi účinky vitamínu B6 patří:

 • Podpora metabolismu
 • Podpora zdraví kardiovaskulárního systému
 • Podpora psychického stavu
 • Tvorba hemoglobinu
 • Podpora zdraví očí a mozku

Dávkování hořčíku

Jelikož se jedná o tablety, dávkování je opravdu snadné – stačí kapsli zapít vodou. Užíváme jednu až dvě tablety denně na základě tělesné konstituce a zdravotního stavu, případně doporučení lékaře. Vzhledem k tomu, že jedno balení obsahuje 100 kapslí, nám vydrží přibližně čtvrt roku, což je i s ohledem na vyšší cenu (oproti běžně dostupným formám hořčíku) skvělý poměr ceny a výkonu.

Pokud je vaším cílem zdraví a kvalitní spánek, doporučujeme užívat hořčík před spaním. U sportovců je naopak vhodná konzumace hořčíku ihned po tréninku. U těhotných a kojících žen je z hlediska vhodnosti konzumace nutná konzultace s lékařem.

Závěrečné shrnutí

Celkově mám s těmito tabletami s obsahem magnesium bisglycinátu a vitamínu B6 velmi pozitivní zkušenost. Jejich výhody jsou jasně patrné a jejich účinky na mé zdraví (nebo spíš kondici) byly jasně viditelné.

Jedním z největších přínosů těchto tablet je obsah 1000 mg magnesium bisglycinátu, což je vysoká dávka hořčíku vázaného na aminokyselinu glycin. Vstřebávání hořčíku bylo velmi účinné díky této organické formě. Cítil(a) jsem, že mám více energie a mé svaly a klouby byly uvolněnější. Důležitější je však, že jsem si všiml zlepšení v kvalitě spánku. Byl jsem více odpočatý(a) ráno a probuzení bylo snadnější. Dobře znatelné top bylo taky při sportu. Jsem zapálený cyklista, takže magnesium potřebuju, protože na kole vyloučím potem spoustu minerálů, které tělu později chybí.

Co se týče nevýhod, nemohu říci, že bych narazil na nějaké významné problémy. Kapsle byly dobře snášeny a neměl jsem žádné nepříjemné vedlejší účinky.

Doporučuji je všem, kteří hledají účinný doplněk stravy s vyšším obsahem hořčíku a vitamínu B6 pro podporu celkové pohody a zdraví.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *