Nejlepší tulící polštář

Tulici Polstare

Pořídili jste si kvalitní matraci a polštář, ale kvalita vašeho spánku stále trochu pokulhává? Řešení se možná ukrývá v tzv. tulícím polštáři. Přestože z hlediska popularity vede podobný typ celotělových polštářů především mezi těhotnými a kojícími ženami, tulící polštář si zkrátka naprosto zamiluje úplně každý. A jelikož není tulící polštář jako tulící polštář, připravila jsem si pro vás tipy na kvalitní modely v různých cenových kategoriích. 

Nejlepší tulící polštáře

Recenze a zkušenosti tulících polštářů

Relaxační polštář Náhradní manžel Trevlig

Je po vás primárním faktorem při nákupu tulícího polštáře cena? Pak vám můžu jednoznačně doporučit relaxační polštář Náhradní manžel Trevlig značky 4Home o štědrých rozměrech 45 cm x 120 cm. Díky svému tvaru ho lze využít nejen jako objímací polštář, ale také k podpoře správné polohy kyčlí či páteře, případně pro spaní na boku, kdy mírní nepříjemné chrápání. Polštář s gramáží 1100 g/m3 je vyplněn dutým vláknem, které je ideální volbou i pro alergiky. Výhodou je rovněž snímatelný polyesterový potah na zip, který lze prát v pračce až na 40 stupňů Celsia.

Výhody proč ANO

 • Vhodný pro alergiky
 • Lze prát v pračce
 • K dostání ve více rozměrech
 • Příznivá cena

Nevýhody proč NE

 • Zatím nevíme

Náhradní manžel z paměťové pěny Bamboo

V mírně vyšší cenové kategorii neuděláte chybu koupí polštáře z paměťové pěny Bamboo, opět značky 4Home. Polštář se může pochlubit mírně většími rozměry (50 cm x 150 cm, k dostání je však i menší rozměr) a především výplní z paměťové pěny, díky které je ideální pro vypodložení kolen či podepření zad při spánku na zádech. Nechybí ani snímatelný potah, který je ze 70 % tvořen polyesterem a z 30 % bambusovým vláknem s hypoalergenními a antibakteriálními vlastnostmi. Potah lze prát až na 60 stupňů Celsia, což ocení zejména alergikové na prach a prachové roztoče.

Výhody proč ANO

 • Výplň za paměťové pěny
 • K dostání ve dvou rozměrech
 • Lze prát v pračce
 • Příznivá cena
 • Vhodný i pro alergiky

Nevýhody proč NE

 • Vyšší váha a tvrdost

SHUMEE polštář pro tělo pro spaní na boku

V případě, že se chystáte do tulícího polštáře investovat vyšší částku, vsadit můžete na polštář pro tělo pro spaní na boku značky SHUMEE o rozměrech 40 cm x 145 cm. Jeho hlavní výhoda spočívá v povrchu z mikrovlákna, které patří k nejjemnějším materiálům, a je tak velice příjemné na dotek. Polštář je vyplněn polyesterem a jeho součástí je rovněž snímatelný potah, který lze prát v pračce na poměrně vysokou teplotu. Zároveň je polštář velice měkký, a lze ho tak využít nejen jako objímací polštář, ale také jako měkkou podporu kolen. 

Výhody proč ANO

 • Potah lze prát v pračce
 • Vysoká měkkost
 • Příjemný potahový materiál z mikrovlákna

Nevýhody proč NE

 • Pouze v jednom rozměru
 • Vyšší cena

Co je to tulící polštář?

Pokud vám pojem tulící polštář nic neříká, možná vám napoví spíše názvy těhotenský či kojící polštář. Ačkoliv se nejedná o naprosto totožné produkty (kojící i těhotenské polštáře jsou doslova “šité na míru” potřebám těhotných či kojících žen), velice se navzájem podobají tvarem i velikostí. Zpravidla jde o velice rozměrné polštáře, kdy je dlouhá strana přesahuje 120 cm, vyplněné dutým vláknem či paměťovou pěnou. Aby polštář sloužil maximální dobu, je obvykle doplněn snímatelným potahem, který můžeme na rozdíl od samotného polštáře bez obav prát v pračce.

Proč si pořídit tulící polštář

Vzhledem k neobvyklé velikosti je asi zřejmé, že se nejedná o polštář, kterým bychom si podkládali hlavu – primárně slouží jako objímací polštář, ať už při nočním spánku či odpolední relaxaci u televize.

Tip na článek

Bolí Vás krční páteř? Poradíme Vám, jak spát, aby jste se tomu vyhnuli bolesti krční páteře.

To však samozřejmě není jediný účel, kterému může sloužit. Velice oblíbený je u osob, který dávají přednost spánku na boku. Podložit si jím můžeme jak kolena, kdy pomáhá ke správné poloze kyčlí, tak ho využít jako podporu zad při spánku na boku. Z tohoto hlediska je velice efektivním pomocníkem při hlasitém chrápání, jelikož pomáhá bránit nevědomému překulení na záda, které chrápání zhoršuje. 

Jak se pohybuje cena tulícího polštáře

Investice do tulícího polštáře rozhodně nemusí být nijak závratná – nejlevnější kousky pořídíme už za pár set korun. Osobně doporučuji sáhnout spíše po střední cenové kategorii do 1000 Kč, která v sobě kombinuje relativně vysokou kvalitu a příznivou cenu. K dostání jsou samozřejmě i dražší modely, které se zpravidla mohou pochlubit pohodlnou výplní z paměťové pěny či speciální povrchovou úpravou. 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *