RECENZE: Pro lepší spánek CzechVirus L-tryptophan & Valerian Root

Tryptophan Valerian Root Recenze

Když přijde na doplňky stravy pro lepší spánek, vyzkoušela už jsem opravdu kde co. CBD, hořčík, melatonin… Přestože tyto látky patří bezpochyby mezi evergreeny, které zpravidla opravdu fungují, někdy je zkrátka třeba jít na nespavost a psychickou nepohodu trochu rafinovaněji. Podobný přístup zvolili i v české firmě Czech Virus a vyvinuli produkt, který v sobě kombinuje kozlík lékařský, aminokyselinu L-tryptophan a vitamín B. O svůj dojem z výsledku se s vámi podělím v dnešní recenzi.

Moje hodnocení a recenze CzechVirus L-tryptophan & Valerian Root

Czechvirus Valerin

Slevový kód na nákup: HS7

Teď už však k tomu nejdůležitějšímu – samotnému hodnocení. Pokud už máte nějakou zkušenost s kozlíkem lékařským, příznivé účinky na spánek vás asi příliš nepřekvapí. Osobně musím říct, že kombinace s aminokyselinou L-tryptophanem a vitamínem B6 funguje na jedničku. Přestože samozřejmě nelze očekávat stejné výsledky, jako když si dáte prášek na spaní, kvalita spánku a celková redukce stresu je opravdu citelná. Za zmínku stojí docela překvapivě také zmírnění výkyvů nálad, což nejvíc ocení asi ženy během PMS. 

Zároveň ale dodávám, že obsažená aminokyselina nemusí sedět úplně každému zažívání, zvláště pokud budete kapsle užívat nalačno. V případě, že by vás podobné problémy potrápily, doporučit můžu především konzumaci na plný žaludek, například ihned po večeři. 

Výhody proč ANO

 • přírodní složení
 • volně prodejný
 • snadné užívání
 • nízká cena
 • příznivý vliv na spánek a psychiku

Nevýhody proč NE

O společnosti Czech Virus

Hned na úvod přiznávám, že tento doplněk stravy není mým prvním setkáním s Czech Virus. Nejen, že čas od času navštívím jejich opravdu stylovou posilovnu na okraji Brna, ale navíc už jsem měla tu čest s mnoha jejich sportovními doplňky stravy. Ty si už pár let sami vyvíjejí, díky čemuž mají v nabídce celou řadu produktů, které u jiné značky zkrátka neseženete. Stejně tomu tak je i u produktu, který vám představím v dnešní recenzi.

Účinné látky produktu

Účinné látky jsou asi jasné už ze samotného názvu, tedy aminokyselina L-tryptophan a kořen kozlíku lékařského (anglicky valerian root). Kromě těchto látek kapsle obsahují také stopové množství vitamínu B6.

Právě kombinace těchto tří látek je poměrně zásadní. Přestože můžete samozřejmě sáhnout po doplňcích stravy, které obsahují pouze jednu z nich, společně mají tzv. podpůrný efekt, kdy navzájem zesilují své účinky. Ve výsledku to znamená výraznější vliv jak na psychickou pohodu, tak kvalitu spánku. Zatímco L-tryptophan pomáhá zklidňovat nervovou soustavu, kořen kozlíku lékařského pomáhá tlumit stres a přispívat k lepšímu usínání. Svou roli sehrává i vitamín B6, jelikož figuruje při přeměně L-tryptophanu na melatonin. Z toho důvodu je mnohdy doporučován jako tělu přirozenější alternativa samotného syntetického melatoninu.

Deklarované účinky

Jak asi vyplývá z výše uvedených účinných látek, mezi hlavní účinky podle výrobce patří:

 • Bezproblémové usínání,
 • Vyšší kvalita spánku,
 • Zklidnění nervů,
 • Zmírnění stresu,
 • Normální trávení,
 • Podpora srdeční činnosti,
 • Zmírnění projevů PMS.

Jak na dávkování

Produkt je k dostání ve formě kapslí. Užívat bychom měli dvě kapsle denně, ale v případě mírnějších obtíží se nebojte začít pouze s jednou. Kapsle stačí zapít vodou, jak jste zvyklí u jakýchkoliv jiných doplňků stravy. Zároveň dodávám, že se jedná o přípravek pro lepší spánek, a jako takový je ideální ho konzumovat hodinu až dvě před spaním. Vyhněte se jeho užívání přes den (především před řízením auta a podobných činností, které vyžadují maximální bdělost a soustředění), jelikož může vyvolávat ospalost.

Cena a velikost balení

Pokud vás nebaví dávat měsíčně stovky až tisíce korun za doplňky stravy pro lepší spánek, v tomto případě vás cenovkou jistě potěším. Za balení s obsahem 90 kapslí (tedy 45 dávek) zaplatíte momentálně 323 Kč. Ovšem za předpokladu, že produkt zakoupíte na oficiálním e-shopu Czech Virus, kde je v košíku uvedete slevový kód HS7 se slevou 7 %. Narazit na něj můžete i v jiných obchodech se sportovní výživou, ale cena se už může samozřejmě o poznání lišit. 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *